PRAHA - KOSTEL SV. ROCHA - VRANA JOSEF

PRAHA - KOSTEL SV. ROCHA - VRANA JOSEF

 

1290 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 1. 11. 2021

Jméno autora: Vrana Josef
( 17.9.1939 -

 

Obraz - Praha - Kostel sv. Rocha (Pragensia). Signován vpravo dole - viz foto. Číslován 6/250 vlevo dole - viz foto. Název díla uprostřed dole - viz foto. Autorem je malíř a grafik Ing. arch. Josef Vrana.

 

 

Kostel svatého Rocha

 

Kostel svatého Rocha, Šebestiána a Rozálie, někdy jen kostel svatého Rocha na Žižkově je římskokatolický filiální kostel žižkovské farnosti u kostela sv. Prokopa. Tento původně hřbitovní kostel na území již zaniklé vsi Olšany je nejstarším žižkovským kostelem. Nachází se na Olšanském náměstí v městské části Praha 3-Žižkov.

 

Jde o barokní centrální stavbu na elipsovitém půdorysu, zaklenutou kupolí s věžičkou (okulus), kterou zřejmě projektoval proslulý architekt Jean-Baptiste Mathey a realizoval stavitel J. Hainric. Její vnitřek je členěn lisénami a arkádami, nad nimiž je vyložena galerie s balustrádou. Architekturu hlavního novobarokního oltáře navrhl Antonín Baum roku 1879, kdy byl obnoven celý interiér. V jeho rámu je vsazen cenný barokní obraz Ignáce Raaba z roku 1754, znázorňující svaté patrony morových epidemií, jimiž jsou vlevo sv. Roch, vpravo sv. Šebestián a uprostřed sv. Rozálie, kteří uctívají Pannu Marii.

 

 

Rozměry včetně rámu cca 33 cm x 24 cm. Adjustováno do nového rámu. Celkový stav - viz foto.

 

 

Obraz je z let 2000 - současnost.

 

 

Bude perfektní dekorací Vašich prostor.

 

 

Ing. arch. Josef Vrana

 


narozen 17.9.1939 v Praze

 

 

architekt, malíř, grafik

 

 

Člen skupin - Český fond výtvarných umění (ČFVU), Asociace interiérových architektů České republiky (AIA ČR) atd.

 

Studium - 1962 Fakulta architektury a pozemního stavitelství na ČVUT Praha - Cubr František, 1962 - 1966 atelier Ing. arch. Filsaka, 1966 - 1969 atelier arch. Siegla, 1969 - 1991 hlavní architekt atelieru Sigma, od r. 1991 vede vlastní atrelier. Pracovní pobyty Belgie, Amerika, Kanada, účast na autorských dozorech po celém světě.

 

Zabývá se malbou a grafikou, vytváří obrazy především s motivy Prahy, ale například i abstraktní. Pojilo ho přátelství z řadou známých českých malířů například Josef Liesler ( 1912 - 2005 ), Mikuláš Medek ( 1926 - 1974 ) a další. Absolvoval řadu výstav, například několikrát v Praze, Plzeň atd., také v zahraničí například Paříž atd. Jeho dílo je zastoupeno v mnoha českých sbírkách, ale i v zahrančí například v Belgii atd.

 

Výběr z hlavních realizovaných či projektovaných prací: Prague Marriot Hotel - návrh rekonstrukce secesní brasserie, Obchodní pasáž Jiřího Grossmana, Praha - projekt a realizace, Zastupitelský úřad a rezidence , Santiago de Chile - rekonstrukce, dostavba konsulární části, Cestovní kanceláře ČSA v Amsterodamu, Kabulu, Bruselu, Paříži a další, Rekonstrukce hradů a zámků, zámecké interiery a stálé expozice - Orlík, Žírovnice, Chudobín, Sokolov, Blatná atd. EXPO 86 Vancouver - návrh expotice pavilonu Československé republiky, Expozice českých firem na mezinárodních výstavách - Ženeva, Lausanne, Curych, Brusel, Chartún, Paříž, Damašek, Frankfurt, Berlín, Londýn. Obchodní a reprezentační prostory pasáže Jiřího Grossmana, Praha atd. atd.

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

 

1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,

 

1993, Kdo je kdo v architektuře a příbuzných oborech v České republice 1993,

 

2000, Kdo je kdo (Architektura),

 

2000, Bruthansová Tereza , Fišer Jan , Koudelková Dagmar , Žižková Lenka , Český interiér a nábytkový design 1989 - 1999 / Czech Interior and Furniture Design 1989 - 1999, Prostor - architektura, interiér, design, Praha,

 

2009, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2009 (XX. Vil - Vz). 

Jméno autora: Vrana Josef ( 17.9.1939 -
Typ: Pragensia, Praha

Přihlášení