ZVONIČKA U TELČE - ONDRÁČEK VÁCLAV

ZVONIČKA U TELČE - ONDRÁČEK VÁCLAV

 

1990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 2. 12. 2021

Jméno autora: Ondráček Václav
( 1935 -

 

Originální barevný, číslovaný dřevoryt - Zvonička u Telče. Signován a datován vpravo dole - viz foto. Číslován 21/200 (nízký exemplář - tedy kvalitní) vlevo dole - viz foto. Autorem je grafik Václav Ondráček.

 

 

Rozměry včetně rámu cca 48 cm x 36 cm, rám je úzký, zdobený, místy má otluky. Originální barevný, číslovaný dřevoryt na papíře. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.

 

 

Obraz je z roku 1984.

 

 

Bude perfektní dekorací Vašich prostor.

 

 

Telč

 

Malebné město uprostřed Českomoravské vrchoviny, 30 km od rakouských hranic, v polovině cesty mezi Prahou a Vídní, v nadmořské výšce 522 m n.m., láká své návštěvníky do již zapomenutých časů. Město nabízí návštěvníkům živé setkání se všemi stavebními slohy minulého tisíciletí. Představuje jedinečně zachovaný architektonický komplex, jemuž dominuje renesanční zámek a náměstí.

 

Pomineme-li pověst z 11. století, kdy podle místní pověsti bylo město založeno kolem roku 1099, je nejvýznamnějším dokumentem o starobylosti města zápis císaře Karla IV. v jeho vlastním životopise, který dokládá existenci Telče již v roce 1335. Největšího rozmachu doznalo město za pánů z Hradce. V druhé polovině 16. století přichází do města na pozvání Zachariáše z Hradce italští stavitelé, kteří přestavují původní vodní pevnost s gotickým hradem na velkolepé renesanční sídlo. Renesanční tvář s podloubím získávají i všechny měšťanské domy na náměstí. Najdeme zde památky mimořádné hodnoty z prostředí měšťanského, církevního i šlechtického, kde se navzájem prolínají prvky gotické, renesanční, barokní i prvky pozdějších stavebních slohů, čímž se uzavřel stavební vývoj historické části města v 18. století.

 

 

Ondráček Václav

 


*1935 Růžená (Jihlava)

 


grafik, pedagog

 

 

Pedagog zaměřený na dětskou výtvarnou tvořivost, sám výtvarně činný v oblasti ilustrace a drobné grafiky. Jeho dílo je zastoupeno například v Moravské galerii v Brně atd.

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

2000, Vencl Slavomil , 5/ Tvůrci českého exlibris, České exlibris. Historie a současnost,

 

2002, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2002 (X. Nov - Pat),

 

2012, Vencl Slavomil , České grafické novoročenky / Czech New Year print (Minulost a současnost), Nová tiskárna Pelhřimov, spol. s.r.o. 

Jméno autora: Ondráček Václav ( 1935 -
Typ: Malíři Vysočiny

Přihlášení