LIŠKY - JUNGNICKEL LUDWIG HEINRICH

LIŠKY - JUNGNICKEL LUDWIG HEINRICH

 

2990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Jungnickel Ludwig Heinrich
( 1881 - 1965 )

 

 

Originální barevná signovaná litografie - Lišky. Autorem je malíř a ilustrátor Ludwig Heinrich Jungnickel. Signovaná vpravo dole - viz foto.


 

Rozměry včetně rámu cca 41 cm x 32 cm, rám je dřevěný, původní, zdobený, místy má otluky. Originální barevná signovaná na papíře. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.


 

Obraz je přibližně z let 1930-60.

 


Bude perfektní dekorací každého prostoru.
 

 

Ludwig Heinrich Jungnickel

 

(narozen 22. července 1881 ve Wunsiedelu, zemřel 14. února 1965 ve Vídni) 

 

Německorakouský malíř a ilustrátor, který je znám především svými obrazy zvířat.

 

V raných letech studoval na Münchner Kunstgewerbeschule (Mnichovská škola umění a řemesel). V roce 1898 se po ročním pobytu v Itálii přestěhoval do Vídně, kde studoval pod vedením Christian Griepenkerl na Akademii der bildenden Künste (Akademie výtvarných umění) a později u Alfreda Rollera na Kunstgewerbeschule (School for Applied Arts). Ve Wiener Werkstätte se Jungnickel stal jedním z nejvýznamnějších návrhářů textilu, tapet a pohlednic. Spolu s Gustavem Klimtem pracoval na interiérech Palais Stoclet v Bruselu. Při experimentování s různými grafickými technikami dokázal dosáhnout mimořádných výsledků zejména při stříkání a řezání dřeva. Prostřednictvím svých kontaktů s Egonem Schielem a Oskarem Kokoschkou, se seznámil s rakouským expresionismem, který uznal za vhodný způsob vyjadřování pro své vlastní účely. Od roku 1938 do roku 1952 žil Jungnickel v dobrovolném exilu v Abbazii v Chorvatsku. V roce 1965 zemřel ve Vídni.

Jméno autora: Jungnickel Ludwig Heinrich ( 1881 - 1965 )
Typ: Myslivecké, lovecké

Přihlášení