PUZZLE - PANNINI, PAOLO GIOVANNI GALERIE OBRAZŮ S POHLEDY NA ŘÍM

PUZZLE - PANNINI, PAOLO GIOVANNI GALERIE OBRAZŮ S POHLEDY NA ŘÍM

 

4156,70 Kč

4990 Kč Sleva 833,30 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 29. 10. 2021

Jméno autora: Neznámý autor

 

Obraz - Pannini, Paolo Giovanni galerie obrazů s pohledy na Řím. Jedná se o puzzle na které je reprodukován obraz od světoznámého malíře Giovanni Paolo Pannini.


Giovanni Paolo Pannini

Byl prvním malířem, který se specializoval na rozvaliny. Zacházel s nimi jako římský 'vedute' - zvláštní druh materiálu. Pracoval v Římě kolem roku 1717, ale nejčasnějším dochovaným dílem je zastaralý obraz z roku 1727 (Londýn, Wellington galerie); v roce 1729 byl zainteresován na slavnosti, pořádané kardinálem de Polignacem na počest narození Dauphina a tím začalo jeho dlouhodobé spojení s Francií a Francouzskou akademií v Římě. Obrazy z této slavnosti jsou v Louvru a Dublinu. Jeho pohledy na moderní Řím právě tak jako jeho capriccia jsou založeny na dobrých znalostech rozvalin, ruin a trosek. Měl enormní popularitu mezi bohatými turisty a příklady jeho děl lze nalézt ve většině slavných galerií.


Bude ozdobou zejména větších prostor a perlou ve Vaší sbírce.

 

 

Jedná se o puzzle 5000 ks od Ravensburger, jejichž pořizovací cena byla přibližně 2500,- kč. Složení těchto puzzlí trvalo přibližně čtvrt roku. Následně byli osloveni sklenáři a truhláři k zasklení a zarámování. Jelikož má obraz celkové rozměry včetně rámu úctyhodných 163 cm x 116 cm zasklení a zarámování vyšlo na 5.000,- kč a truhlář musel masivní rám sám vyrobit na zakázku.

 

 

Obraz je tedy prodáván za nižší cenu než pořizovací náklady, čtvrtroční práce se skládáním není vůbec zohledněna. Obraz nemá žádné poškození. Celkový stav - viz foto.

 

 

S ohledem na rozměry by bylo ideální osobní převzetí obrazu v obci Horoušany (cca 15 km od Prahy), ale je možné i důkladné zabalení a zaslání kurýrem v ceně 500 kč.

Jméno autora: Neznámý autor

Přihlášení