MOTIV Z LUŽNÍHO LESA - NOVÁK KAREL

MOTIV Z LUŽNÍHO LESA - NOVÁK KAREL

 

4990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 1. 12. 2021

Jméno autora: Novák Karel
( 23.7.1915 - 11.1.2006 )

 

Obraz - Motiv z lužního lesa. Signován a datován vpravo dole - viz foto. Autorem je vyhledávaný akademický malíř Novák Karel. Zezadu obrazu je autorský štítek, kde je uveden autor, jeho adresa, technika, název díla, rozměr, věnování, rok atd - viz foto.


 

Rozměry včetně rámu cca 71 cm x 51 cm, rám je mohutný, zdobený, místy má otluky. Perokresba kolorovaná akvarelem na papíře. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.


 

Obraz je z roku 1975.

 


Pokud chcete kvalitu budete spokojeni. Jedná se o dílo od vyhledávaného malíře tedy o výbornou investici. Originalitu plně garantuji vrácením peněz. Bude šperkem Vaší sbírky a perfektní dekorací každého prostoru.

 

 

Novák Karel

 

* 23.7.1915 Rohatec (Hodonín)

 

+ 11.1.2006 

 

pedagog, ak. malíř

 

 

Studia: Státní pedagogická akademie v Brně, Akademie výtvarného umění v Praze (studia u prof. Jakuba Obrovského, prof. Karla Mináře, prof. B. Slánského, prof. V. V. Štěcha). Člen SVUM v Hodoníně - čestný předseda. Člen Sdružení výtvarných umělců a teoretiků jihovýchodní Moravy. Svá díla vystavoval na 52 samostatných výstavách.

 

Během své dlouholeté pedagogické činnosti vychoval řadu profesionálních výtvarníků i zapálených výtvarných pedagogů. S jeho díly se můžeme setkat ve veřejných i soukromých sbírkách jak doma, tak v zahraničí.

 

Svou malířskou tvorbu zasvětil Karel Novák krajinomalbě, malbě figurální, portrétní, žánrové, tvorbě zátiší a volné grafice. Jeho obrazy odrážejí umělcův lyrický vztah ke skutečnosti s úsilím o vystižení charakteristických nálad přírody v jednotlivých ročních obdobích. Zejména v technice akvarelu dosáhl Karel Novák mistrovství. Jeho akvarely se vyznačují volností a suverenitou malířského podání. Za dlouhá léta své výtvarné činnosti dospěl k vlastní výrazové řeči založené na odkazu klasických přístupů realistické a impresionistické malby. Dílo Karla Nováka je plné života a osobité poezie, lásky k přírodě i člověku a pokory k malířskému řemeslu a získalo mu zaslouženou přízeň milovníků umění.
 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,

 

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž),

 

1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců,

 

2002, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2002 (X. Nov - Pat).
 

Jméno autora: Novák Karel ( 23.7.1915 - 11.1.2006 )

Přihlášení