PORTRÉT KNĚZE - ŠEDIVÝ JOSEF JAN

PORTRÉT KNĚZE - ŠEDIVÝ JOSEF JAN

 

4840 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Šedivý Josef Jan
( 1887 - 1956 )

PŘEKRÁSNÁ KRESBA OD VELMI ŽÁDANÉHO MALÍŘE JOSEFA JANA ŠEDIVÉHO. KOUPENO Z POZŮSTALOSTI PO MALÍŘI. JOSEF JAN ŠEDIVÝ JE DRAŽEN V AUKČNÍCH DOMECH A JEHO DÍLA JSOU CENĚNÁ, MALBY SE POHYBUJÍ KOLEM 12 TIS. KČ ZA OBRAZ.

 

Josef Jan Šedivý (1887–1956)


Malíř a restaurátor v Kutné Hoře. Studoval na akademii v Praze u prof. Roubalíka, Bukovace a Pirnera. V r. 1948 uspořádal soubornou výstavu. Motivy čerpal hlavně z kutnohorska. Více v Tomanově slovníku na straně 658, kde je tomuto malířu věnována značná pozornost.


 

ROZMĚRY RÁMU CCA 60 X 50 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÁ OTLUKY. KRESBA NA PAPÍŘE. VELIKOST SAMOTNÉ KRESBY 50 X 36 CM. KRESBA VE 2 MÍSTECH NATRŽENÁ, PODLEPENÁ, PAPÍR NECHYBÍ, PARADOXNĚ TO DÍKY STÁŘI KRESBĚ SPÍŠE SVĚDČÍ A NENÍ TO PODLE MNE ZÁSADNÍ VADOU. OBRAZ JE ZASKLENÝ. SIGNOVÁN J. ŠEDIVÝ 05 VPRAVO DOLE - VIZ. FOTO. CELKOVÝ STAV VIZ. FOTO. PORTRÉT BYL NAMALOVÁN V ROCE 1905, ČI-LI KRESBA JE STARÁ VÍCE NEŽ 100 LET !

 

JEDNÁ SE O VELMI KVALITNÍ DÍLO SBÍRANÉHO AUTORA, TEDY O VÝBORNOU INVESTICI. ORIGINALITU PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

Jméno autora: Šedivý Josef Jan ( 1887 - 1956 )
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení