SRNEC VE VYSOKÉ TRÁVĚ - ŽIDLICKÝ JIŘÍ

SRNEC VE VYSOKÉ TRÁVĚ - ŽIDLICKÝ JIŘÍ

 

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Židlický Jiří
( 27.5.1895 - 7.10.1950 )

 

Obraz - Srnec ve vysoké trávě. Signován vpravo dole - viz foto. Autorem je vyhledávaný malíř zvěře Jiří Židlický.Povedený obraz - pěkných obrazů s loveckými motivy není na trhu mnoho.

 


Rozměry včetně rámu cca 42 cm x 37 cm, rám je úzký, místy má otluky. Obraz je zasklený. Pastel na papíře. Celkový stav - viz foto.


 

Obraz je odhadem z roku 1920-50.


 

Pokud chcete kvalitu, budete spokojeni. Výborná investice do umění, dílo takto kvalitního malíře bude zřejmě časem stále stoupat na ceně. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.


 

Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací každého prostoru.


 

Jiří Židlický (27.5.1895 - 7.10.1950)


Jiří Židlický byl výrazný a nezaměnitelný malíř zvěře, jeho obrazy se poznají na první pohled.

Narodil se 27. května 1895 v Novém Městě na Moravě. Po vystudování reálky začal studovat na technice vodohospodářské inženýrství. Jeho studia přerušila 1. světová válka, které se zúčastnil na východní a jižní frontě. Tam se začal více zabývat kreslením, jež si zdokonalil školením u Ferd. Engelmüllera, Ludv. Vacátka a B. Klimeše-Koziny.

Po skončení války Židlický studoval na střední lesnické škole v Zákupech a pak jako lesní adjunkt působil na polesí Fryšava nedaleko svého rodiště. Za několik let se vrátil na techniku, vystudoval pojistnou matematiku a jako úředník pracoval na ministerstvu sociální péče a později ve Státním úřadě statistickém, odkud v r. 1943 odešel do důchodu a plně se věnoval umění. Byl velmi plodný, ilustroval 74 knih, své články do časopisů provázel kresbami, vytvořil pozvánky na hon, exlibris, plakáty a pohlednice.

Židlický zemřel 7. října 1950 v Praze. Jeho obrazy jsou v majetku mnoha myslivců. Větší soubory jsou ve sbírkách Národního zemědělského muzea, ZOO Dvůr Králové, muzea v jeho rodišti, Českomoravské myslivecké jednoty a lesnických škol.

Jméno autora: Židlický Jiří ( 27.5.1895 - 7.10.1950 )
Typ: Myslivecké, lovecké

Alternativní produkty

Přihlášení