BAREVNÉ ASTRY - HAISE VÁCLAV

BAREVNÉ ASTRY - HAISE VÁCLAV

 

9990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Haise Václav
( 26.9.1903 - 2.3.1990 )

 

 

Ohromný obraz květin - Barevné astry. Autorem je malíř Václav Haise. Signován a datován vpravo dole - viz foto. Obraz galerijní kvality a velikosti.Celkové rozměry včetně rámu úctyhodných cca 98 cm x 74 cm, rám je mohutný, zdobený, místy má otluky. Pastózní olej na kartonu či desce. Celkový stav - viz foto.Obraz byl namalován v roce 1975.Pokud chcete kvalitu, budete spokojeni. Výborná investice do umění, dílo takto kvalitního malíře bude zřejmě časem stále stoupat na ceně. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací každého prostoru.
 

 

Haise Václav

 


* 26.9.1903 Buk (Prachatice)

 


+ 2.3.1990 Praha

 


malíř

 

 

Studoval na škole bytového průmyslu, na veřejné škole uměleckých řemesel v Brně, ukrajinskou akademii výtvarných umění v Praze a v letech 1932 až 1937 Akademii výtvarných umění v Praze u profesora Švabinského. Byl členem několika skupin - Skupina B7, Jednota umělců výtvarných, Český fond výtvarných umění (ČFVU).

 

Maloval figurální kompozice, květiny a hlavně krajiny.  Dva roky pomáhal A. Wenigovi při malbě dekorací ve Vinohradském divadle, většinu svých výstav prezentoval ve Špálově galerii v Praze, řada prací tohoto malíře byla reprodukována na pohlednicích, v malbě květinových zátiší patřil mezi nejlepší vůbec. Samostatně vystavoval v roce 1944 v městské knihovně v Praze. Vedle pražských motivů je hlavním tématem jeho obrazů krajina Šumavy a jižních Čech. Pravidelně vystavoval v Galerii V. Špály v Praze.

 

1975 Zasloužilý umělec.

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1955, Dodatky ke slovníku československých výtvarných umělců,

 

1976, Šolta Vladimír , Umění radosti i boje, Odeon, nakladatelství krásné literatury a umění, n.p., Praha,

 

1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,

 

1988/05, Přehled výtvarných umělců (Nositelé čestného titulu národní a zasloužilý umělec, řádů, státních vyznamenání a cen), Svaz českých výtvarných umělců, Praha,
 

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž), (dodatek)

 

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (I. díl; A - K),

 

1999, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1999 (III. H).

Jméno autora: Haise Václav ( 26.9.1903 - 2.3.1990 )

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení