ZAHRADA VEČERA - BURGETOVÁ ZDEŇKA

ZAHRADA VEČERA - BURGETOVÁ ZDEŇKA

 

2990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Burgetová Zdeňka
( 15.3.1934 -Originální barevná číslovaná signovaná litografie - Zahrada večera. Signována a datována vpravo dole - viz foto. Číslována 54/120 (nízký exemplář - tedy kvalitní) vlevo dole - viz foto. Autorkou je kvalitní malířka a grafička Zdeňka Burgetová. Zezadu obrazu je autorský štítek, kde je uveden název díla, autorka, technika, rozměr, razítko ČFVU atd. - vše viz foto.
 

Celkové rozměry cca 62 cm x 49 cm. Originální barevná číslovaná a signovaná litografie na papíře. Obraz je zasklen. Celkový stav - viz foto.
 

Obraz je z roku 1990.
 

Jedná se o dílo vyhledávané a ceněné malířky a grafičky, tedy o dobrou investici, originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz. Bude perfektní dekorací Vašich prostor.

 Burgetová Zdeňka
 

* 15.3.1934 Rájec-Jestřebí (Blansko)
 

grafička, malířka


Vystudovala Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze u prof. Cyrila Boudy, Karla Lidického a Květoslava Endrýse (1962-66).

Malířka je již mnoho desetiletí renomovanou osobností naší výtvarné scény. Je všestrannou umělkyní, zabývající se malbou různorodými technikami. V předešlých letech používala olejomalbu a akvarel, v poslední době je hlavní náplní její tvorby kresba a grafika, zastoupená převážně barevnými litografiemi. Nejčastěji vyjadřují krásu dívčích tváří, většinou v kontextu s přírodou. Na pozadí něžných portrétů se často rýsuje krajina, tváře bývají vkomponovány do květin, nebo zdobeny motýli či křídly ptáků. Její lyrické obrázky nás přenášejí do jiného světa, do světa citu, vědění a barevného okouzlení. Její obrazy jsou nesmírně oblíbené. Velmi vkusnou dekorací portrétů se přibližuje k secesním obrazům Alfonze Muchy. Umělkyně ovšem vyjadřuje svými díly také různé pocity a emoce. Nádherná jsou například její znázornění jednotlivých ročních období a jejich nálad, které vyjadřuje taktéž prostřednictvím krásných dívčích tváří, halících se do přírodního rámce daného období. Její lyrické obrázky nás přenášejí do jiného světa, do světa citu, vědění a barevného okouzlení.

Od roku 1973 uskutečnila přes 40 samostatných výstav (několikrát Japonsko, Německo, Rakousko, USA, Kuba ). Zdeňka Burgetová je členkou SČUG Hollar.


VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,

1993, Malíři Vysočiny (Malý lexikon),

1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců,

1998, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997 (I. A - Č),

2012, Vencl Slavomil , České grafické novoročenky / Czech New Year print (Minulost a současnost), Nová tiskárna Pelhřimov, spol. s.r.o., Pelhřimov.

Jméno autora: Burgetová Zdeňka ( 15.3.1934 -

Přihlášení