NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ - ŽIDLICKÝ JIŘÍ

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ - ŽIDLICKÝ JIŘÍ

 

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Židlický Jiří
( 27.5.1895 - 7.10.1950 )

 

Obraz - Nové Město na Moravě. Autorem je vyhledávaný malíř zvěře Jiří Židlický. Signován vpravo dole - viz foto. Datován a název díla vlevo dole - viz foto. Povedený obraz - pěkných obrazů s loveckými motivy není na trhu mnoho.

 


Rozměry včetně rámu cca 40 cm x 32 cm, rám je úzký, místy má otluky. Obraz je zasklený. Tužka na papíře. Celkový stav - viz foto.
 

 

Obraz je z roku 1939.


 

Pokud chcete kvalitu, budete spokojeni. Výborná investice do umění, dílo takto kvalitního malíře bude zřejmě časem stále stoupat na ceně. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.


 

Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací každého prostoru.


 

Jiří Židlický (27.5.1895 - 7.10.1950)
 

Jiří Židlický byl výrazný a nezaměnitelný malíř zvěře, jeho obrazy se poznají na první pohled.

Narodil se 27. května 1895 v Novém Městě na Moravě. Po vystudování reálky začal studovat na technice vodohospodářské inženýrství. Jeho studia přerušila 1. světová válka, které se zúčastnil na východní a jižní frontě. Tam se začal více zabývat kreslením, jež si zdokonalil školením u Ferd. Engelmüllera, Ludv. Vacátka a B. Klimeše-Koziny.

Po skončení války Židlický studoval na střední lesnické škole v Zákupech a pak jako lesní adjunkt působil na polesí Fryšava nedaleko svého rodiště. Za několik let se vrátil na techniku, vystudoval pojistnou matematiku a jako úředník pracoval na ministerstvu sociální péče a později ve Státním úřadě statistickém, odkud v r. 1943 odešel do důchodu a plně se věnoval umění. Byl velmi plodný, ilustroval 74 knih, své články do časopisů provázel kresbami, vytvořil pozvánky na hon, exlibris, plakáty a pohlednice.

Židlický zemřel 7. října 1950 v Praze. Jeho obrazy jsou v majetku mnoha myslivců. Větší soubory jsou ve sbírkách Národního zemědělského muzea, ZOO Dvůr Králové, muzea v jeho rodišti, Českomoravské myslivecké jednoty a lesnických škol. 

Jméno autora: Židlický Jiří ( 27.5.1895 - 7.10.1950 )
Typ: Myslivecké, lovecké

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení