CHALUPA V JAMNÉ V ORLICKÝCH HORÁCH - BORECKÝ MILOSLAV

CHALUPA V JAMNÉ V ORLICKÝCH HORÁCH - BORECKÝ MILOSLAV

 

3990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 21. 10. 2021

Jméno autora: Borecký Miloslav
( 4.10.1927 - 4.4.2016 )

 

 

Obraz - Chalupa v Jamné v Orlických horách. Signován a datován vpravo dole - viz foto. Autorem je malíř Miloslav Borecký. Zezadu obrazu je autorský štítek, kde je uveden název díla, autor, technika, rozměr atd. - vše viz foto.

 


Rozměry včetně rámu cca 47 cm x 36 cm. Rám je dřevěný, má místy otluky. Olej na desce. Celkový stav - viz foto.

 


Obraz byl namalován v roce 2008.

 

 

Jedná se o dílo vyhledávaného a ceněného malíře, tedy o dobrou investici, originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz. Bude perfektní dekorací Vašich prostor.


 

Borecký Miloslav

 

 

narozen 04.10.1927 v Poděbradech

 

 

zemřel 4.4.2016 v Poděbradech

 


malířství, krajinomalba

 

 

Žák výtvarníka Karla Urbánka. Jeho tvůrčí technikou byl převážně olej, někdy i tužka a uhel. Ztvárňoval často malebná zákoutí polabské krajiny, s oblibou také zapomenuté vesnické chalupy a zajímavé sakrální stavby. Jeho velkými uměleckými vzory a celoživotní láskou byli čeští a francouzští impresionisté.

 

Vystavoval v řadě českých měst, pravidelně vystavoval například v Lysé nad Labem, Libici nad Cidlinou, přerovském skanzenu, Českém Brodě atd.

 

Původní profesí krejčí, vedoucí krejčovského družstva v Poděbradech. – Od mládí se věnoval sportu v místní sokolské jednotě. Po válce se zaměřil na sportovní gymnastiku, v Praze cvičil vedle olympijského vítěze Aloise Hudce. Spoluzakladatel oddílu sportovní gymnastiky v r. 1964 v Poděbradech. Jako trenér vycvičil mnoho mladých nadějných gymnastů.

Jméno autora: Borecký Miloslav ( 4.10.1927 - 4.4.2016 )

Přihlášení