AKT ŽENY S DVOUPLOŠNÍKEM - PTÁČEK PETR

AKT ŽENY S DVOUPLOŠNÍKEM - PTÁČEK PETR

 

1990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Ptáček Petr
( 16.10.1965 -

 

 

Originální barevná signovaná litografie - Akt ženy s dvouplošníkem. Autorem je kvalitní malíř a grafik Petr Ptáček. Signován a datována vpravo dole - viz foto. Číslována (36/100 nízký exemplář, tedy kvalitní) vlevo dole - viz foto.


Rozměry včetně rámu cca 32 cm x 24 cm. Originální barevná číslovaná a signováná litografie na papíře. Obraz je adjustován do nového rámu. Celkový stav - viz foto.


Obraz je z roku 2011.


Jedná se o vyhledávaného a ceněného malíře a grafika, tedy o dobrou investici, originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz. Bude perfektní dekorací Vašich prostor.

 

 

Ptáček Petr

 


* 16.10.1965 Česká Lípa

 


ilustrátor, grafik, malíř

 

 

V letech 1994–2002 pracoval jako odborný asistent v grafických dílnách AVU Praha. V současné době je lektorem akvarelu v Atelieru 45.

 

Od roku 2004 je výtvarníkem na "volné noze". Autor se zabývá malbou, kresbou i grafikou. Maluje akrylem a olejem, v grafice užívá hlavně techniku litografie, kterou realizuje s litografem a akademickým malířem Martinem Boudou.

 

Ptáčkovy obrazy a grafiky jsou holdem automobilovým závodníkům a technice 20. století. Autora fascinuje rychlost i romantika závodních tratí. Miluje éru bugattek, které se proháněly na závodních okruzích ve 20. letech, ale také stíhací dvouplošníky z 1. světové války, balony, vzducholodě i dívky obdivující moderní techniku.

 

Vedle knižních ilustrací realizoval desítky ilustrací na krabičky plastikových modelů, desítky grafických ex libris a novoročenek např. pro Autoklub BMW, nebo prodejce automobilů Toyota.

 

Vystavoval v Praze, Kladně, Písku, Táboře, Slaném, Olomouci, Prostějově, Novém Jičíně a v dalších městech. Jeho soubor exlibris je ve sbírkách knihovny Národního muzea v Praze, jeho obrazy a grafické listy jsou v galeriích a soukromých sbírkách po celé Evropě i v zámoří. Věnuje se také známkové tvorbě.

Jméno autora: Ptáček Petr ( 16.10.1965 -

Přihlášení