MCKAFKA 5/100 - SLÍVA JIŘÍ

MCKAFKA 5/100 - SLÍVA JIŘÍ

 

2990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Slíva Jiří
( 4.7.1947 -

 

 

Originální, barevná, signovaná, číslovaná litografie - McKafka. Autorem je kvalitní grafik Jiří Slíva. Signována a číslována (5/100 jeden z prvních exemplářů - tedy kvalitní) uprostřed dole - viz foto.Rozměry včetně rámu cca 32 cm x 34 cm. Originální barevná číslovaná litografie na papíře. Rám je dřevěný, úzký, místy má drobné oděrky. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.


Obraz je odhadem z let 1990-2010.


Jedná se o vyhledávaného a ceněného grafika, tedy o dobrou investici, originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz. Bude perfektní dekorací Vašich prostor.

 

 

Slíva Jiří

 


* 4.7.1947 Plzeň (Plzeň-město)

 


grafik, pedagog, karikaturista, ilustrátor, prognostik, básník

 

 

Český výtvarník věnující se kreslenému humoru, litografii a knižní ilustraci. V roce 1971 absolvoval VŠE a následujících osm let byl zaměstnán jako odborný pracovník ústavu pro filosofii a sociologii ČSAV v oddělení prognostiky. Od roku 1979 je na volné noze - věnuje se ilustraci, kresbě, grafice i malbě.

 

Samostatné výstavy: desítky výstav m. j. v Praze, Brně, Paříži, New Yorku, Bruselu, Amsterdamu, Miláně, Římě, Utrechtu, Berlíně, Hamburku, Havaně, Curychu atd. Ceny: řada ocenění na festivalech kresleného a grafického humoru, mj. 1. ceny Knokke (Belgie), Bordighera (Itálie), Legnica (Polsko), Eindhoven (Nizozemsko) atd.

 

Ilustroval již více než 100 knih, jeho kresby se objevují v časopisech doma i v zahraničí (Hospodářské Noviny, Týden, Playboy, Die Zeit, Die Welt, Stern, The Wall Street Journal, The New York Time). Mnohokrát byl oceněn na mezinárodních festivalech kresleného humoru.

 

Vedle výtvarných aktivit se věnuje psaní veršů pro děti. Současně je členem skupiny Grafičanka, která sdružuje hudebně talentované české grafiky. Vedle Slívy jsou to Jiří Anderle, Karel Demel, Jaroslav Hořánek, Zdeněk Netopil, Jan Antonín Pacák a Vladimír Suchánek.  

Jméno autora: Slíva Jiří ( 4.7.1947 -

Alternativní produkty

Přihlášení