PRAHA - ŠTEMBERK IVO

PRAHA - ŠTEMBERK IVO

 

990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 1. 11. 2021

Jméno autora: Štemberk Ivo

 

Obraz - Praha (Pragensia). Signován vpravo dole - viz foto. Autorem je Ivo Štemberk z LŠU Praha.

 

 

Praha

 

Srdce Evropy, jedno z nejkrásnějších měst světa a architektonický sen na Vltavě – to všechno je Praha, hlavní město České republiky. Je to také věčná inspirace umělců v tisíci obrazech a podobenstvích, zlatá a stověžatá památka UNESCO, majestátní a lehce tajemné město s neopakovatelnou atmosférou.

 

Pražský hrad, sídlo českých knížat a králů. Rozsáhlý komplex paláců, kostelů, nádvoří a uliček všech slohových období v čele s gotickou katedrálou sv. Víta je společně s historickým jádrem města zapsán mezi památkami UNESCO.
Do dnešní podoby se Praha vyvíjela jedenáct století. Coby historická metropole Čech byla v minulosti sídelním městem českých knížat a králů, římsko-německých císařů a hlavním městem Československa. V současnosti se rozkládá na území 496 čtverečních kilometrů a má skoro 1,3 milionu obyvatel, v pražské metropolitní oblasti o rozloze 4 983 km² žijí 2 miliony obyvatel.

 

 

Celkové rozměry cca 45 cm x 34 cm. Linoryt na papíře. Zezadu obrazu je štítek, kde je uveden autor, technika, razítko LŠU Praha atd. - vše viz foto. Obraz je nově adjustován a zasklen. Celkový stav - viz foto.


 

Obraz je odhadem z druhé poloviny 20.stol.


 

Bude perfektní dekorací Vašich prostor.

Jméno autora: Štemberk Ivo
Typ: Pragensia, Praha

Přihlášení