BAREVNÉ KVĚTINY - MATZKE ANTONÍN

BAREVNÉ KVĚTINY - MATZKE ANTONÍN

 

3000 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Matzke Antonín
( 16.2.1916 - 2011 )

 

 

Obraz květin - Barevné květiny. Autorem je malíř Antonín Matzke. Signován vpravo dole - viz foto.


Rozměry včetně rámu cca 84 cm x 67 cm. Rám je zdobený, místy má otluky. Pastózní olej na desce. Celkový stav - viz foto.


Obraz byl namalován odhadem v letech 1950-70.


Jedná se o vyhledávaného a ceněného malíře, tedy o výbornou investici, originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz. Bude perlou ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací každého prostoru.

 

 

Matzke Antonín

 

* 16.2.1916 Česká Třebová (okres Ústí nad Orlicí)

 

+ 2011

 

malíř, středoškolský profesor, pedagog, výtvarník

 

 

Jeho rodným domem v České Třebové byla Hurtova slévárna, která stávala na okraji parku Javorka. Po ukončení měšťanské školy odešel na učitelský ústav. Učil na Parníku, v Přívratě, v Dolní Čermné a nakonec v Litomyšli, kde v roce 1962 nastoupil na Střední pedagogickou školu. Zároveň se přihlásil ke studiu na Filosofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně v oboru výtvarná výchova. Studium úspěšně ukončil pod vedením skvělého učitele, grafika a malíře Bohdana Laciny. Na SPGŠ působil jako profesor do roku 1976. kromě městských zákoutí Litomyšle maluje proměnlivou krajinu vysočiny, na jeho obrazech poznáváme i náměty z České Třebové a jejího okolí a také květiny.

 

S obrazy Antonína Matzkeho jsme se měli možnost seznámit na výstavách v dřívějším ZK Primona (1978, 1980) a také ve staré radnici na kolektivní výstavě „Třebováci vystavují“, která probíhala v září 1996.

 

zdroj: www.osobnostiregionu.cz

 

Jeho dílo je zastoupeno například ve výtvarné sbírce Muzea Bedřicha Smetany.

Jméno autora: Matzke Antonín ( 16.2.1916 - 2011 )

Přihlášení