DVA PORTRÉTY - KRESBY - ŠEDIVÝ JOSEF JAN

DVA PORTRÉTY - KRESBY - ŠEDIVÝ JOSEF JAN

 

4840 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 23. 4. 2024

Jméno autora: Šedivý Josef Jan
( 1887 - 1956 )

DVĚ PŘEKRÁSNÉ KRESBY OD VELMI ŽÁDANÉHO MALÍŘE JOSEFA JANA ŠEDIVÉHO. KOUPENO Z POZŮSTALOSTI PO MALÍŘI. JOSEF JAN ŠEDIVÝ JE DRAŽEN V AUKČNÍCH DOMECH A JEHO DÍLA JSOU CENĚNÁ, MALBY SE POHYBUJÍ KOLEM 12 TIS. KČ ZA OBRAZ. PODÍVEJTE SE NAPŘÍKLAD ZDE...

 

Josef Jan Šedivý (1887–1956)


Malíř a restaurátor v Kutné Hoře. Studoval na akademii v Praze u prof. Roubalíka, Bukovace a Pirnera. V r. 1948 uspořádal soubornou výstavu. Motivy čerpal hlavně z kutnohorska. Více v Tomanově slovníku na straně 658, kde je tomuto malířu věnována značná pozornost.


 

VĚTŠÍ OBRAZ:

ROZMĚRY RÁMU CCA 40 X 34 CM, RÁM JE ZŘEJMĚ PŮVODNÍ, ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. KRESBA NA PAPÍŘE. SIGNOVÁN J. Š. 08 VPRAVO DOLE - VIZ. FOTO. CELKOVÝ STAV VIZ. FOTO. PORTRÉT BYL NAMALOVÁN V ROCE 1908.

 

MENŠÍ OBRAZ:

ROZMĚRY RÁMU CCA 24 X 22 CM, RÁM NEBUDE ZŘEJMĚ PŮVODNÍ, ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. KRESBA NA PAPÍŘE. NESIGNOVÁN, POCHÁZÍ VŠAK ZE STEJNÉHO ZDROJE JAKO PRVNÍ OBRAZ. CELKOVÝ STAV VIZ. FOTO. KRESBA BYLA NAMALOVÁNA ZŘEJMĚ TAKÉ KOLEM ROKU 1910.

JEDNÁ SE O VELMI KVALITNÍ DÍLA SBÍRANÉHO AUTORA, TEDY O VÝBORNOU INVESTICI. ORIGINALITU PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

Jméno autora: Šedivý Josef Jan ( 1887 - 1956 )
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení