HRAD KAŠPERK - ŠVELCH JAROSLAV

HRAD KAŠPERK - ŠVELCH JAROSLAV

 

6990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Švelch Jaroslav

 

Obraz - Hrad Kašperk. Signován vpravo dole - viz foto. Autorem je malíř Jaroslav Švelch. Jeho obrazy se občas objeví na trhu s popisem "západočeský šumavský malíř". Kvalitní a líbivé dílo.

 

 

Hrad Kašperk

 

Hrad vystavěný v letech 1356–1365 na příkaz Karla IV. Sloužil jako ochrana zemské hranice proti Bavorsku. Od roku 1617 se uvádí jako pustý, po třicetileté válce jeho zdi záměrně pobořeny.

 

Hrad Kašperk byl postaven kolem roku 1360 Vítem Hedvábným a nazván na panovníkovu počest Karlsberg měl napomáhat ochraně zemských hranic a obchodní cesty vedoucí z Pasova do Čech a být správním střediskem krajiny, v níž se rozvíjela těžba zlata a stříbra. Téměř neustále byl však zastavován různým držitelům. V husitských dobách to byli významní přívrženci kalicha Zmrzlíkové ze Svojšína, později Šternberkové, Půta Švihovský z Rýzmberka, Švamberkové. Roku 1584 rozprodal císař Rudolf II. velkou část kašperského panství a konečně roku 1617 celý hrad i se zbytkem panství koupilo město Rejštejnské Hory, nazývané odtud Kašperské Hory. Tehdy byl hrad již ve špatném stavebním stavu a město o něj nepečovalo o nic víc než předchozí držitelé. Po roce 1655, kdy byl vydán rozkaz k boření pevných hradů, přestali jej měšťané udržovat úplně a navíc z něho vylámali a odvezli všechen použitelný stavební materiál.

 

 

Rozměry včetně rámu cca 48 cm x 39 cm, rám je nádherně zdobený, vyřezávaný, mohutný, místy má otluky. Olej na desce. Celkový stav - viz foto.


Obraz byl namalován odhadem v 60tých - 70tých letech 20.století.


Pokud chcete kvalitu, budete spokojeni. Výborná investice do umění, dílo takto kvalitního malíře bude zřejmě časem stále stoupat na ceně. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz.


Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací každého prostoru.

Jméno autora: Švelch Jaroslav

Přihlášení