BESKYDY - ZIMA NA PRAŽMĚ - NEJEDLÍK JOSEF

BESKYDY - ZIMA NA PRAŽMĚ - NEJEDLÍK JOSEF

 

2990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Nejedlík Josef
( 27.11.1940 -

 

 

Obraz - Beskydy - Zima na Pražmě. Signován vlevo dole - viz foto. Autorem je malíř Josef Nejedlík. Osobitý, impresionistický styl malby. Zezadu obrazu je název díla - viz foto.

 

 

Obec Pražmo

 

Pražmo je nevelká obec s rozlohou 355 ha. Leží v krásném prostředí beskydských hor v údolí řeky Morávky. Krása zdejšího okolí a zájem o život beskydských horalů přivedly do těchto míst i slezského básníka Petra Bezruče. Pražmo zmiňuje hned v několika básních. Na zdejším hřbitově je také pochována „jeho“ slavná Maryčka Magdónová.

 

Vesnice, jejíž původní název byl od roku 1914 Pražma (Praschma), je jednou z nejmladších obcí v Podbeskydí. Jako jediná z okolních obcí byla založena zakládací listinou v roce 1777 tehdejším majitelem frýdeckého panství hrabětem Janem Nepomukem Pražmou.Rozměry včetně rámu cca 37 cm x 30 cm, rám je úzký, zdobený, místy má otluky. Pastózní olej na kartonu. Celkový stav - viz foto.


Obraz byl namalován odhadem v letech 1960-80.


Bude perfektní dekorací každého prostoru.

 

 

Nejedlík Josef

 


* 27.11.1940 Skuteč (Chrudim)

 


malířství

 

 

Absolvoval dvě střední školy – gymnázia ve Skutči a v Chrudimi. Na další studia odešel na Moravu, kde již zůstal a žije dodnes jako promovaný pedagog (MAT-FYZ). Oblast aplikované matematiky vystudoval na Palackého univerzitě v Olomouci. Svůj zájem o techniku realizoval na VUT v Brně - obor technická kybernetika.

 

Nepovinný předmět kreslení na gymnáziu a tvorba grafických programů jej přivedli do ateliérů ostravských malířů – Adolfa Hajdučka (1965-1971) a následně do atelieru Josefa Drhy (do roku 1995). Malířská vášeň převládla v životní činnost. Pravidelně vystavuje od roku 1973, vystavoval například v Krnově, Opavě, Ostravě, Praze (kolektivní), Frenštátě, Rožnově, Hranicích, Skutči atd.

Jméno autora: Nejedlík Josef ( 27.11.1940 -
Typ: Malíři Valašska

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení