KARLŮV MOST - SCHMIDT OSKAR

KARLŮV MOST - SCHMIDT OSKAR

 

7990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 21. 10. 2021

Jméno autora: Schmidt Oskar
( 1908 - 1982 )

 

Obraz - Praha - Karlův most (Pragensia). Autorem je ceněný a vyhledávaný malíř Oskar Schmidt. Kvalitní, líbivé dílo. Signován vlevo dole - viz foto.

 

 

Karlův most

Karlův most je nejstarším stojícím mostem přes řeku Vltavu v Praze a druhým nejstarším dochovaným mostem v České republice. Po pražském mostě Juditině, kamenném mostě v Písku a mostě v Roudnici nad Labem jde v Čechách v pořadí o čtvrtou kamennou mostní stavbu.
Karlův most nahradil předchozí Juditin most, stržený roku 1342 při jarním tání ledů. Stavba nového mostu začala v roce 1357 pod záštitou krále Karla IV. a byla dokončena v roce 1402.

 

 

Rozměry včetně rámu cca 50 cm x 40 cm. Rám je úzký, místy má otluky. Obraz je zasklený. Akvarel na papíře. Celkový stav - viz foto.

 


Obraz byl namalován odhadem v letech 1930-50.

 

Výborná investice do umění. Dílo takto kvalitního malíře bude časem zřejmě stále stoupat na ceně. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz. Bude perlou ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací každého prostoru.

 

 

Schmidt Oskar
 

* 1908 Litoměřice
 

+ 1982
 

malíř, akvarelista


Maloval většinou technikou akvarelu, převážně městské pohledy a veduty, zejména ze Staré Prahy a jiných českých měst, ale i hrady a zámky, které rád navštěvoval. Je zastoupen například ve sbírce Severočeské galerie výtvarného umění v Litoměřicích. Většina akvarelů je ze třicátých a čtyřicátých let 20. století a mnoho z nich bylo také následně reprodukováno na pohlednicích. V nedávné době byla jeho díla prezentována na společné výstavě ve Vodňanech - 2014/10/12 - 2014/11/23 Vodňany na obrazech, Městské muzeum a galerie Vodňany, (Strakonice). Jeho díla jsou velmi podobná tvorbě vynikajícího českého malíře Jaroslava Šetelíka.

Jméno autora: Schmidt Oskar ( 1908 - 1982 )
Typ: Pragensia, Praha

Přihlášení