WILLIAM SHAKESPEARE - KRÁLOVÁ MARKÉTA

WILLIAM SHAKESPEARE - KRÁLOVÁ MARKÉTA

 

1490 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 1. 12. 2021

Jméno autora: Králová Markéta
( 14.10.1952 -

 

Originální signovaný lept - William Shakespeare. Signován vpravo dole - viz foto. Technika vlevo dole - viz foto. Autorkou je grafička Markéta Králová.


 

Celkové rozměry cca 30 cm x 20 cm. Originální signovaný lept na papíře. Obraz je nově adjustován a zasklen. Celkový stav - viz foto.


 

Lept je odhadem z 80tých - 90tých let 20.stol.


 

Bude perfektní dekorací Vašich prostor.

 

 

Králová Markéta

 


* 14.10.1952 Praha

 


ilustrátorka, grafička

 

 

Marketa Králová patří mezi výtečné absolventy grafického ateliéru Zdeňka Sklenáře a jeho asistenta Jiřího Anderleho (v letech 1972-1978). Svá studia zakončila v ateliéru Jiřího Mikuly. Členkou skupiny -  Sdružení českých umělců grafiků Hollar.

 

Uměleckou dráhu Markety Králové ozdobily její nesporné úspěchy v podobě mnoha významných cen, z nichž je nutno jmenovat alespoň Cenu Ministerstva kultury pro mladé výtvarníky z roku 1982 a Čestné uznání v soutěži Nejkrásnější kniha za ilustrace ke knize J.A.Komenského Přemyšlování o moudrosti v roce 1994. Na svém kontě má téměř dvě desítky samostatných výstav ve všech koutech republiky a bezpočet pravidelných účastí na kolektivních výstavách prestižního charakteru.


Autorka se věnuje grafice a kresbě, většinou volné, někdy spojené s prací ilustrátorky. Předmětem tvůrčího zájmu Markety Králové je přírodní krása, kterou zobrazuje především v technice hlubotisku, převážně lepty, a to na principu soutisku dvou nebo dokonce tří desek. Má za sebou řadu samostatných i kolektivních výstav. Její díla jsou zastoupena v soukromých sbírkách ČR i v zahraničí.


Její dílo je zastoupeno v mnoha sbírkách, také v zahraničí například Švýcarsko, Německo, atd.

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

 

1993, Grafika (Obrazová encyklopedie české grafiky osmdesátých let / Pictorial Encyclopaedia of the Eighties),

 

1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců,

 

1997, Machalický Jiří , Česká grafika XX. století ve Sdružení českých umělců grafiků HOLLAR, Sdružení českých umělců grafiků Hollar, Praha,

 

2001, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2001 (VI. Kon - Ky),

 

2006, Nová encyklopedie českého výtvarného umění (Dodatky),

 

2008, Současní tvůrci exlibris z okruhu SSPE, Spolek sběratelů a přátel exlibris, Praha,

 

2012, Vencl Slavomil , České grafické novoročenky / Czech New Year print (Minulost a současnost), Nová tiskárna Pelhřimov, spol. s.r.o., Pelhřimov.

Jméno autora: Králová Markéta ( 14.10.1952 -

Alternativní produkty

Přihlášení