HRAD MLADÁ BOLESLAV - SIGNOVÁN

HRAD MLADÁ BOLESLAV - SIGNOVÁN

 

6990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 22. 10. 2021

Jméno autora: Signován

Obraz - Hrad Mladá Boleslav. Signován Z.Š. vpravo dole - viz foto. Zezadu obrazu je věnování - viz foto.

 


Rozměry včetně rámu cca 80 cm x 60 cm, rám je zdobený, místy má otluky. Olej na kartonu. Celkový stav - viz foto.

 


Obraz byl namalován v roce 1955.

 


Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací Vašich prostor.

 

 

Hrad, Muzeum Mladoboleslavska (expozice)

 

 

V historickém centru Mladé Boleslavi se nachází hrad, který stojí na místě rozsáhlého hradiště, které bylo v 11. až 12. století správním i obchodním centrem celého Pojizeří. Gotický hrad tu nechal po roce 1320 postavit významný český šlechtický rod, páni z Michalovic, jako své rodové sídlo.

 

Hrad sloužil jako sídlo kastelánů, později vrchnostenských úředníků i samotné vrchnosti. Zajímavostí hradu je zvláštní úzký otvor u hradeb, jehož účel je neznámý.

 

Po třicetileté válce se hrad dostal do majetku města a značně zpustl. V polovině 18. století byl celý objekt přestavěn na kasárna a armádě pak sloužil až do roku 1953. Potom co armáda hrad opustila, byl zde až do roku 1972 umístěn sklad textilu. Po jeho zrušení získalo hrad do užívání mladoboleslavské muzeum, které zde sídlí dodnes. První část expozice muzea je věnovaná dějinám města a hradu v období od 18. do počátku 20. století. Navazující část expozice je věnována dějinám regionu (venkovská správa, společenský život a slavnosti, lidové kroje, bydlení, průmysl, doprava, zemědělská výroba aj.). 

Jméno autora: Signován

Přihlášení