ŽNĚ NA LIBERECKU U HRADU TROSKY - KNOTEK O.

ŽNĚ NA LIBERECKU U HRADU TROSKY - KNOTEK O.

 

9600 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Knotek O.

 

Obraz - Žně na Liberecku u hradu Trosky. Signován vpravo dole - viz foto. Autorem je malíř O. Knotek. Jeho obrazy se občas objevují v galeriích či aukcích a prodávají se i v cenách kolem 30.000,- Kč. Obraz galerijní kvality a velikosti, navíc na plátně, jedná se o velmi kvalitní dílo.


Rozměry včetně rámu úctyhodných cca 108 cm x 78 cm, rám je mohutný, zdobený, místy má otluky. Olej na plátně. Celkový stav - viz foto.


Obraz byl namalován odhadem v letech 1900-30.


Pokud chcete kvalitu, budete spokojeni. Výborná investice do umění, dílo takto kvalitního malíře bude zřejmě časem stále stoupat na ceně. Originalitu plně zaručuji vrácením peněz.


Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací každého prostoru.

 

 

HRAD TROSKY

 

Hrad trosky se nachází jihovýchodně od Turnova v kouzelné krajinné oblasti Český ráj.

 

Se stavbou hradu bylo započato koncem 14. století (asi kolem roku 1380), tedy v době, kdy mýtus o nedobytnosti hradů se začal rozplývat v dýmu prvních dělových výstřelů. Vlastnosti terénu rozhodly i o způsobu stavby. Mezi oběma čedičovými homolemi byl založen vnitřní hrad. Z jihu byl chráněný prudkým svahem, na severu předhradím. Boky zajišťovaly více než dostatečně obě Věž Panna kolem roku 1390 čedičové homole, které však nezůstaly nevyužity. Na obou nepřístupných vrcholech byly postaveny věže. Na nižší, zavalitější (relativní výška 47 metrů), nazývané "Baba" se zvedala nižší, pětiboká věž. Na východní, štíhlejší homoli (relativní výška 57 metrů), která se snad pro svou nepřístupnost nazývá "Panna", se tyčila vysoká, obdélná věž.

 

Za třicetileté války sloužil hrad ještě několikrát jako pevnost, což se mu stalo osudným. Válčící strany se na něm střídaly, až jej v roce 1648 vypálilo vítězné císařské vojsko. Další staletí hrad chátral a jeho pozůstatky zachránil, podobně jako jiné hrady, až romantický zájem v 19. století. Zajištění a nezbytné úpravy nechal provést tehdejší vlastník Jan Lexa z Aehrenthalu.

Jméno autora: Knotek O.
Typ: Žně, snopy, panáci

Přihlášení