VÍDEŇ - MARIA-THERESIEN PLATZ (NÁMĚSTÍ MARIE TEREZIE) - ZACK FRANZ

VÍDEŇ - MARIA-THERESIEN PLATZ (NÁMĚSTÍ MARIE TEREZIE) - ZACK FRANZ

 

1990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 2. 12. 2021

Jméno autora: Zack Franz
( 1884 - 1945 )

 

Obraz - Vídeň - Maria Theresien Platz (Náměstí Marie Terezie). Signován vpravo dole - viz foto. Autorem je malíř Franz Zack. Název díla vlevo dole - viz foto.


Zack Franz

* 1884 Voitsberg

+ 1945 Graz

Maria-Theresien Platz (Náměstí Marie Terezie) Vídeň


Maria-Theresien Platz neboli náměstí Marie Terezie se nachází ve Vídni na Ringstraße přímo naproti Hofburgu. Jedná se spíše o malé náměstíčko pokryté trávníkem, květinovými záhony a okrasnými keři sestříhanými do různých geometrických tvarů.

Po obou stranách náměstí jsou dvě vzhledově úplně stejné budovy dvou vídeňských muzeí – Naturhistorisches Museum a Kunsthistorisches Museum . Jediný rozdíl tvoří sochy dekorující fasádu těchto staveb – na přírodovědném muzeu jsou postavy zobrazující obyvatele různých kontinentů a na kunsthistorickém jsou zachyceni významní evropští umělci.

V úplném středu náměstí se nachází pomník Marie Terezie. Tato socha byla vytvořena v letech 1874 až 1887 Kasparem von Zumbusch. Znázorňuje na trůně sedící císařovnu Marii Terezii, kterou obklopují jezdecké sochy čtyř vojevůdců - Dauna, Khevenhüllera, Laudona a Trauna.


Rozměry včetně rámu cca 26 cm x 23 cm, rám je úzký, dřevěný, místy má otluky. Lept na papíře. Obraz je zasklený. Celkový stav - viz foto.


Obraz je odhadem z roku 1910-30.


Bude perfektní dekorací Vašich prostor.

Jméno autora: Zack Franz ( 1884 - 1945 )

Přihlášení