BŘÍZY V ZIMĚ - OTAHAL ALOIS

BŘÍZY V ZIMĚ - OTAHAL ALOIS

 

2990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Otahal Alois
( 20.6.1871 - 1.7.1952 )

 

Obraz - Břízy v zimě. Autorem je malíř Alois Otahal. Signován vlevo dole - viz foto.


Rozměry včetně rámu cca 30 cm x 25 cm. Tám je zřejmě původní, zdobený, místy má otluky - viz foto. Olej na překližce. Celkový stav - viz foto.


Obraz byl namalován odhadem v letech 1900-30.


Pokud chcete kvalitu, budete spokojeni. Výborná investice do umění. Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací Vašich prostor. Originalitu díla plně garantuji vrácením peněz.

 

 

Alois Otahal

 

 

* 20.6.1871 Litovel

 

 

+ 1.7.1952 Držkov)

 

 

Alois Otahal, rodem Moravan, který však dětství prožil v podkrkonošské Nové Pace, přišel do Držkova v roce 1898, kde se usadil. Sňatkem zde pevně zakořenil, byl členem vlasteneckých spolků a tvůrčím způsobem se podílel na společenském dění v obci. Rok před koncem století se manželům narodil syn Alois, pozdější otcův spolupracovník a vůdčí osoba držkovského fotoateliéru. Rodina se potom rozrostla ještě o dvě dcery Boženu a Marii. V roce 1911 si vystavěl vlastní dům s malířským a fotografickým ateliérem.
 

Již jako dvaadvacetiletý maluje náboženské obrazy. Maloval náboženské a alegorické obrazy pro církevní instituce, lidové spolky i soukromé zákazníky. Zvláštní oblibě se těšily jeho obrazy na historická témata z českých dějin. Byl členem Pěvecko - divadelní jednoty Lev. Pro Pěvecko - divadelní jednotu Lev v Držkově namaloval dvě opony v roce 1909 a 1930, také namaloval opony divadelních odborů Sokola v Loužnici a ve Vlastiboři. Jako malíř miloval krajinu Pojizeří a krkonošského podhůří.

 

Alois Otahal starší (+1952) do vysokého stáří byl činným malířem, fotografem a platným členem obecních spolků. Je pochován na držkovském hřbitově v rodinné hrobce s manželkou (+ 1959 ), synem Aloisem (syn si vzal život v roce 1942), dcerami a zetěm Brůnou.

Jméno autora: Otahal Alois ( 20.6.1871 - 1.7.1952 )
Typ: Krkonoše

Přihlášení