ZÁTIŠÍ S OVOCEM - HEEM JAN DAVIDSZ DE - REPRODUKCE

ZÁTIŠÍ S OVOCEM - HEEM JAN DAVIDSZ DE - REPRODUKCE

 

2990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Heem, Jan Davidsz de
( 17.4.1606 - 26.4.1684 )

 

 

Obraz - Zátiší s ovocem. Jedná se o reprodukci obrazu od známého nizozemského malíře Heem Jan Davidsz De.

 

 

Jan Davidsz. de Heem


Narození: 17. dubna 1606, Utrecht, Nizozemsko


Úmrtí: 26. dubna 1684, Antverpy, Belgie

 

Umělecká díla: Vase of Flowers, A Table of Desserts, další. Rodiče: David de Heem. Období: Baroko. Děti: Cornelis de Heem, Jan Janszoon de Heem.

 

Holandský malíř Jan (někdy také Johannes) Davidsz. de Heem se narodil 17. dubna roku 1606 v Utrechtu. Jeho hluboké barvy a jisté tahy štětcem naznačují, že nejspíš studoval práce Jana Vermeera, nicméně vliv v zátiších bezpochyby náleží stylu Balthasara van der Asta, který byl také jeho prvním malířským mistrem.

 

V roce 1636 se de Heem přestěhoval do Antverp a občanství tohoto města získal o rok později. V Antverpách si de Heem brzy získal srdce tamních milovníků umění a vybojoval si pozici jednoho z nejvyhledávanějších malířů.

 

De Heem je považován za jednoho z nejvýznamnějších holandských barokních malířů zátiší. Byl nejtalentovanějším členem malířské rodiny de Heemů a bezpochyby inspiroval také mnohé malíře 17. a 18. století. De Heem, stejně jako ostatní nizozemští malíři jeho doby, maloval svoje obrazy s náznaky a skrytými symbolismy křesťanských, filosofických a metafyzických nauk.

 

De Heem měl celou řadu následovníků a malířem se stal i jeho syn Cornelis (1631 – 1695). De Heem byl rovněž oblíbeným malířem Henriho Matisse. De Heem zemřel před 26. dubnem roku 1684 v Antverpách.

 

Jan Davidsz. de Heem je právem nazýván mistrem detailu. Jeho propracovaná zátiší představují jak předměty každodenního života, tak třeba vybrané kulinářské lahůdky.

 

 

Rozměry včetně rámu cca 50 cm x 44 cm, rám je krásně zdobený, v levém horním rohu opravený otluk - viz foto . Reprodukce - tisk na kartonu. Celkový stav - viz foto.Reprodukce je odhadem z roku 1950-70.


 

Bude úžasnou dekorací Vašich prostor.

Jméno autora: Heem, Jan Davidsz de ( 17.4.1606 - 26.4.1684 )

Přihlášení