KŮŇ A ORÁČ PŘI ORBĚ - JELÍNEK ADOLF ALEX

KŮŇ A ORÁČ PŘI ORBĚ - JELÍNEK ADOLF ALEX

 

24990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 7. 12. 2021

Jméno autora: Jelínek Alex Adolf
( 25.4.1890 - 2.9.1957 )

 

 

 

OBRAZ - KŮŇ A ORÁČ PŘI ORBĚ. AUTOREM JE ADOLF ALEX JELÍNEK. SIGNOVÁN A DATOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. OSOBITÝ STYL MALBY, ÚŽASNÝ ATMOSFÉRA. OBRAZ GALERIJNÍ KVALITY A VELIKOSTI. NA PRVNÍ POHLED JE VIDĚT, ŽE ADOLF ALEX JELÍNEK SI DAL NA TOMTO OBRAZU ZÁLEŽET, JEDNÁ SE O KVALITNÍ DÍLO.


 

ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 71 CM X 61 CM, RÁM JE MOHUTNÝ, ZDOBENÝ, HLUBOKÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. PASTÓZNÍ OLEJ NA PŘEKLIŽCE - ČÁST BARVY BYLA ZŘEJMĚ NANÁŠENA ŠPACHTLÍ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.

 

 

OBRAZ BYL NAMALOVÁN V ROCE 1943.

 

 

POKUD CHCETE KVALITU, BUDETE SPOKOJENI. VÝBORNÁ INVESTICE DO UMĚNÍ, DÍLO TAKTO KVALITNÍHO MALÍŘE BUDE ZŘEJMĚ ČASEM STÁLE STOUPAT NA CENĚ. ORIGINALITU DÍLA PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

 


BUDE ŠPERKEM VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ KAŽDÉHO PROSTORU.

 

 

Alex Adolf Jelínek

 

 

* 25.4.1890 Strmilov ( Jindřichův Hradec )

 

 

+ 2.9.1957 Praha
 

 

Malíř, grafik.

 


Studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, byl žákem profesora A. Janka, dále na Akademii v Mnichově a také u profesora M. Švabinského na Akademii výtvarných umění v Praze. Maloval figury a podobizny. Pro jeho díla je typický prvek pohybu. V grafice dominují zejména lepty. Člen SVU Mánes, SČUG Hollar.

 

Visionářské komposice: Adamité, Orgie, Ve zříceninách chrámu. Ilustroval díla Vrchlického, Puškinova. Napsal román Černošedé oči; Pohádky s vlastními perokresbami. Poctěn cenou České akademie věd a umění. Jeho práce zakoupily například Dvorní museum a Albertmum ve Vídni, Staedelův ústav - Frankfurt, Moderní galerie v Praze, British Museum - Londýn atd. Je zastoupen v Národní galerii v Praze, také v Židovském muzeu v Praze .

 

(Lexicon of the CVA, Slovník Chagall, Toman), (In: Ottův slovník naučný nové doby).

Jméno autora: Jelínek Alex Adolf ( 25.4.1890 - 2.9.1957 )

Alternativní produkty

Přihlášení