KOUZLO ŘEKY - VAVREČKA ZDENĚK

KOUZLO ŘEKY - VAVREČKA ZDENĚK

 

7990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 1. 11. 2021

Jméno autora: Vavrečka Zdeněk
( 24.03.1928 - 2013 )

 

 

OBRAZ - KOUZLO ŘEKY. SIGNOVÁN A DATOVÁN VLEVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE MALÍŘ ZDENĚK VAVREČKA. NA PRVNÍ POHLED JE VIDĚT ŽE SE JEDNÁ O POVEDENÉ DÍLO S OSOBITÝM STYLEM MALBY.ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 64 CM X 39 CM, RÁM JE MOHUTNÝ, ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OLEJ NA DESCE. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.

 

 

OBRAZ BYL NAMALOVÁN V ROCE 1983.


BUDE ŠPERKEM VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ VAŠICH PROSTOR. 

 

 

Zdeněk Vavrečka

 

 

* 24.03.1928 v Hodoníně

 

 

† 2013

 

 

malíř

 

 

První jeho výtvarné krůčky ovlivnila Krajská soutěž aranžérských a propagačních prací v Karlových Varech, kde jeho vystavená díla byla vyhodnocena jako nejlepší ze všech. To byl jeden z impulzů, které zavedlo pana Vavrečku na uměleckou dráhu.

 

Jeho malířské vlohy se projevily až v Přelouči, kde pod odborným vedením akademického malíře Karla Zikmunda z Heřmanova Městce začal malovat kresby uhlem. Později přešel na tempery a následně na olejomalbu. Vliv jeho učitelů se projevil na jeho barevné kompozici, a to hlavně u obrazů zátiší s převládajícím tmavým pozadím. Postupně začal tvořit v otevřené krajině. V přírodě našel své výtvarné a duševní uspokojení.

 

V Přelouči se stal členem Malířského kroužku klubu kultury, kde se začaly konat jeho výstavy. V době vrcholné činnosti se stal členem Sdružení výtvarníku v Praze, kde pravidelně dvakrát až třikrát do roka vystavoval své obrazy. Nejúspěšnější a zároveň poslední výstava se uskutečnila před 14 lety v Paláci U Hybernů v Praze.

 

zdroj: Přeloučský Rošt Březen 2013

Jméno autora: Vavrečka Zdeněk ( 24.03.1928 - 2013 )
Typ: Malíři Vysočiny

Alternativní produkty

Přihlášení