TRIBOLLITA - DUBIEL JOSEF VON LERACH

TRIBOLLITA - DUBIEL JOSEF VON LERACH

 

14990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 29. 7. 2024

Jméno autora: Dubiel Josef Von Lerach
( 8.1.1951 -

 

VELKÝ EXPRESIONISTICKOKUBISTICKY POJATÝ OBRAZ - TRIBOLLITA. AUTOREM JE MALÍŘ JOSEF DUBIEL VON LERACH. OBRAZ JE SIGNOVÁN VLEVO DOLE - VIZ FOTO. DÁLE TRADIČNÍ OZNAČENÍ ESLK (ENTARTETE SCHLESIEN LERACH KUNST) - VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. ZEZADU OBRAZU JE UVEDEN NÁZEV DÍLA, TECHNIKA, RAZÍTKA, PODPIS ATD. - VŠE VIZ FOTO.

 

ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 79 CM X 34 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OLEJ NA KARTONU. OBRAZ JE ZASKLENÝ. NA DUBIELA JE TENTO ŠIROKOÚHLÝ FORMÁT DOST NETRADIČNÍ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.

 

 

Josef Dubiel von LeRach


(* 8. ledna 1951, Michálkovice, Ostrava) je český malíř a spisovatel.

 


V roce 1985 se přistěhoval do Žulové u Jeseníku. Pracoval jako starožitník, nyní na volné noze.


Malíř často vytváří vlastní pohled na díla předních českých a světových malířů (Egon Schiele, Amedeo Modigliani, Vincent van Gogh či Josef Čapek). Jde o určitý druh dobře zvládnutého naivního umění.


Je autorem řady knižních publikací (např. autobiografická próza Starožitníkova zpověď, nebo knihy věnující se historii a kulturou Jesenicka: Odsun Němců v dobytčáku ze Žulové do Furth in Walde, Čas vzpomínek a humoru ve Slezsku, Děvky, děvčata a děvenky, Jeseníky vyprávějí a vzpomínají, aj.).

 

ESLK ( ENTARTETE SCHLESIEN LERACH KUNST )


ENTARTETE KUNST ( ZVRHLÉ UMĚNÍ )

 

termín užívaný nacistickým Německem pro většinu moderního umění. Umělecká díla, která podle nacistické ideologie spadala do této skupiny, byla zakazována jako „židobolševická“ nebo svou podstatou neněmecká; autorům, jejichž dílo bylo takto označeno, byla zakázána další tvůrčí činnost. Termín vychází z německého slova Entartung (degenerace), které se v lékařství prosadil na konci 19. století, a zpopularizovala ho propagandisticky koncipovaná výstava stejného názvu pořádaná roku 1937 v Mnichově, kde se vystavovalo přes 5000 děl moderních výtvarníků včetně autorů dnes uznávaných, jako jsou Marc Chagall, Henri Matisse, Pablo Picasso nebo Vincent van Gogh. Za zvrhlá byla označována i literární (převážně expresionistická) a hudební (především jazzová) díla, která byla zakázána.

 

Jako zdegenerované umění nacisté označovali také novou věcnost, dadaismus, surrealismus, kubismus nebo fauvismus.

 

SCHLESIEN - LATINSKY SLEZKÉ 

Jméno autora: Dubiel Josef Von Lerach ( 8.1.1951 -

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení