POHLED NA PETROV - BRNO - KOUBEK KAREL

POHLED NA PETROV - BRNO - KOUBEK KAREL

 

2990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Koubek Karel
( 23.9.1896 - 24.9.1940 )

OBRAZ - POHLED NA PETROV - BRNO. SIGNOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. TECHNIKA ORIGINÁLNÍ DŘEVORYT - UVEDENO VLEVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE MALÍŘ A GRAFIK KAREL KOUBEK.

 

 

Petrov (Brno)

Petrov je kamenný ostroh v městské části Brno-střed, v jihozápadní části katastrálního území Město Brno. Patří mezi významná místa Brna i celé Moravy. Nachází se na něm národní kulturní památka katedrála svatého Petra a Pavla a přilehlé sídlo brněnského biskupství. Petrov je též používán jako vžité zkrácené označení pro samotnou katedrálu.

Katedrála sv. Petra a Pavla dnes neodmyslitelně tvoří součást siluety města Brna. Jde o pravděpodobně nejstarší kostel v Brně se základy z 12. století, dnes má podobu pozdně gotické katedrály. Areál je chráněn jako národní kulturní památka.

Na Petrově, pod Katedrálou sv. Petra a Pavla se též nachází areál Denisových sadů, parku Studánka a Kapucínských zahrad. V tomto areálu se nachází mnoho zajímavostí jako např. Kolonáda s kašnou či Bastion s obeliskem. Z Denisových sadů je dobře vidět i jedna ze součástí biskupského komplexu, jíž je Kaple sv. Kříže a Panny Marie, nacházející se přímo na původních brněnských hradbách. Silueta zdejšího chrámu je vyobrazena i na české desetikorunové minci.
 


ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 37 CM x 28 CM, RÁM JE ÚZKÝ, ZDOBENÝ, MÁ MÍSTY OTLUKY. ORIGINÁLNÍ KOLOROVANÝ DŘEVORYT NA PAPÍŘE. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.


 

OBRAZ JE ODHADEM Z ROKU 1920-40.


BUDE ŠPERKEM VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ VAŠICH PROSTOR.


 

JEDNÁ SE O DÍLO VYHLEDÁVANÉHO A CENĚNÉHO MALÍŘE, TEDY O DOBROU INVESTICI, ORIGINALITU DÍLA PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

 

 

 

Koubek Karel


 

* 23.9.1896 Třebíč


 

+ 24.9.1940 Plzeň (Plzeň-město)


 

fotograf, malíř, ilustrátor, grafik


Původním povoláním byl fotograf, malířství se učil u Františka Soukupa ve Dvoře Králové nad Labem a u profesora K. Keményiho v Plzni, kde od roku 1928 žil. Dne 8. února 1930 se na znovu oženil. Vzal si Marii Pužejovou narozenou 1. ledna 1897 v Plzni.

Věnoval se kresbě podobizen, olejomalbě a grafice - jeho doménou byly dřevoryty.VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:


1970, Kdy zemřeli…? (Přehled českých spisovatelů a publicistů zemřelých v letech 1967 - 1970, 1935 - 1936 a dodatek do ´Kdy zemřeli 1937 - 1966´), Národní knihovna České republiky, Praha,

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (I. díl; A - K).
 

Jméno autora: Koubek Karel ( 23.9.1896 - 24.9.1940 )

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení