ALTER HOF - MAYER

ALTER HOF - MAYER

 

1990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 24. 7. 2024

Jméno autora: Mayer

 

STARÝ LEPT - ALTER HOF. AUTOREM JE MAYER. SIGNOVÁN TUŽKOU VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. 


 

ROZMĚR OBRAZU CCA 41 CM X 31 CM. ZŘEJMĚ LEPT NA PAPÍŘE. OBRAZ JE NOVĚ ADJUSTOVÁN A ZASKLEN. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.

 


BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ KAŽDÉHO PROSTORU.

 

 

 

Alter Hof (München)

 

 

Starý dvůr, německy Alter Hof (dříve taky Alte Veste) se nachází v severní části starého města v Mnichově. Jedná se o bývalé císařské sídlo Ludvíka Bavorského. Skládá se z Burgstock, Zwingerstock, Lorenzistock, Pfisterstock a Brunnenstock. V severní části je branou propojen s Alte Münze, která dříve sloužila jako konírna a sbírka umění.

 

Vykopávky ukázaly, že již v 12. století na tomto místě stál hrad. Po prvním dělení pozemků v roce 1255 byl starý statek sídlem vévody Ludvíka II. Jeho syn , Ludvík Bavorský z budovy vytvořil první stálou císařskou rezidencí v Německu.

 

V 19. století zbourané Lorenzikapelle na severní straně náměstí byly dříve uschovány císařské korunovační klenoty.

 

Starý dvůr byl ve 13. až 15 století královská rezidence rodu Wittelsbachů. Později budova sloužila jako kancelář a různé daňové úřady. Během druhé světové války byly budovy z velké části zničeny a následně v roce 1950 přestavěny se základními materiály. Budovy Pfisterstock a Brunnenstock byly kompletně zbourány a postaveny znovu.

 

Mezitím byly nejvíce cenné památky starého dvoru Burgstock a Zwingerstock zrekonstruovány Bavorskou vládou.

 

V Burgstock se nachází gotický arkýř zvaný Affenturm - dle pověsti zde unesla opice z vévodské manéže malého Ludvíka Bavorského a až po dlouhém přemlouvání ho přivedla zpět.
V Burgstock se nachází Centrální muzeiní a zámecké informační centrum Svobodného státu Bavorsko.

 

Od května 2007 se zde nachází výstava Ausstellung Münchner Kaiserburg, multimediální prezentace o historii Mnichova, která je otevřená ve všední dny 10 - 18 hodin a v sobotu od 10. do 18. hodiny, vstup je zdarma. Rekonstrukce Alter Hof získala od města Mnichov cenu fasády Cenu fasády města Mnichov 2004.

 

Části budov Lorenzistock, Pfisterstock a Brunnenstock byly od roku 2001 přestavovány soukromým investorem - Bavorské stavby. Během přestavby byl Brunnenstock a Pfisterstock zbourán a postaven znovu podle plánů architektonické firmy Auer + Weber. Lorenzistock byl přestavěn podle plánů profesora Petra Kulky.

Jméno autora: Mayer
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení