PRAHA - MIKULÁŠSKÝ CHRÁM - ČERNÝ KLATOVSKÝ JAN

PRAHA - MIKULÁŠSKÝ CHRÁM - ČERNÝ KLATOVSKÝ JAN

 

1490 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 24. 7. 2024

Jméno autora: Černý Klatovský Jan
( 16.5.1919 - 19.3.1997 )

 

OBRAZ - PRAHA - MIKULÁŠSKÝ CHRÁM (PRAGENSIA). SIGNOVÁNA VPRAVO DOLE VIZ FOTO. ČÍSLOVÁNA 18/200 (TEDY VELMI NÍZKÝ EXEMPLÁŘ) VLEVO DOLE VIZ FOTO. AUTOREM JE VYHLEDÁVANÝ A V POSLEDNÍ DOBĚ VELMI CENĚNÝ MALÍŘ JAN ČERNÝ KLATOVSKÝ. ZEZADU OBRAZU JE AUTORSKÝ ŠTÍTEK KDE JE UVEDEN AUTOR, NÁZEV DÍLA, TECHNIKA, ROZMĚR, EVIDENČNÍ ČÍSLO, RAZÍTKO ČFVU ATD - VIZ FOTO.


CELKOVÉ ROZMĚRY CCA 28 CM X 24 CM. BAREVNÁ LITOGRAFIE NA PAPÍŘE. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.


OBRAZ JE ODHADEM Z ROKU 1950-70.


BUDE ÚŽASNOU DEKORACÍ VAŠICH PROSTOR. ORIGINALITU DÍLA PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

 

 


Černý Klatovský Jan


 

* 16.5.1919 Klatovy


 

+ 19.3.1997 Praha


 

grafik, malíř, ilustrátor, pedagogStudium - Gymnázium vystudoval v Klatovech, na vysokou školu odešel do Prahy na České vysoké učení technické ( kreslení) - Blažíček Oldřich, Bouda Cyril, Sejpka Josef , a to až do uzavření vysokých škol nacisty. Stal se akademickým malířem. Malováním se živil až do své smrti. Byl členem výtvarného spolku Mánes, Spolku výtvarných umělců Purkyně, Českého fondu výtvarných umění (ČFVU). Proslul jako ilustrátor knih, dětských časopisů a grafik. Také se často věnoval krajinomalbě.


Absolvoval mnoho společných výstav například - Výtvarná úroda 1950, Dům výtvarného umění, Praha, Členská výstava 1952, Obecní dům (Reprezentační dům obce pražské), Praha, Hosté Hollara 1965, Galerie Hollar, Praha, 1. pražský salon, Bruselský pavilon, Praha, 2. pražský salón (obrazů, soch a grafik), Dům U Hybernů, Praha, Pražské motivy v grafice a kresbě, Galerie Hollar, Praha, Nejkrásnější knihy roku 1980, Památník národního písemnictví, Praha, Cestami života a umění: Výstava obrazů, soch, kreseb a grafiky jedenácti výtvarníků, Galerie Československý spisovatel, Praha atd.VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:


1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (I. díl; A - K),

1997, Kudrlička Vilém , Kalendárium kulturních osobností Šumavy a Chodska, Nakladatelství MMM, Praha

 1998, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997 (I. A - Č).

Jméno autora: Černý Klatovský Jan ( 16.5.1919 - 19.3.1997 )
Typ: Pragensia, Praha
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení