PŘÍSTAV - BENEDÍK KAREL

PŘÍSTAV - BENEDÍK KAREL

 

5990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 17. 7. 2024

Jméno autora: Benedík Karel
( 6.11.1923 - 17.1.1997

 

 

OBRAZ - PŘÍSTAV. SIGNOVÁN A DATOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE VYHLEDÁVANÝ MALÍŘ A RESTAURÁTOR KAREL BENEDÍK.
 

 

ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 70 CM X 57 CM, KOMBINOVANÁ TECHNIKA ZŘEJMĚ TEMPERA V KOMBINACI S PASTELEM NA PAPÍŘE ČI KARTONU. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.

 

 

OBRAZ JE Z ROKU 1968.

 


JEDNÁ SE O VELMI KVALITNÍ DÍLO VYHLEDÁVANÉHO MALÍŘE, TEDY O VÝBORNOU INVESTICI.

 


ZA ORIGINALITU DÍLA PLNĚ RUČÍM VRÁCENÍM PENĚZ.

 


BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ A DOMINANTOU KAŽDÉHO PROSTORU.


 


Benedík Karel
 

 

* 6.11.1923 Kozojídky (Hodonín)
 

 

+ 10.1.1997 Veselí nad Moravou
 

 

restaurátor, malířStudium - nejprve se vyučil malířem pokojů, 1949 - 1955 Akademie výtvarných umění Praha - Rada Vlastimil, Nechleba Vratislav, členem skupin - R 66, Český fond výtvarných umění (ČFVU).


Od roku 1965 působil trvale na rodném Slovácku. Rodný kraj ho inspiroval při krajinomalbě, ale především při malbě portrétů a slováckých lidových krojů. Ve své malířské tvorbě se zaměřoval zejména na portréty svých přátel, lidových muzikantů a figurální kompozice s folklorními náměty. Ve svých obrazech zobrazil takové osobnosti jako například primáše Jana Ňorka či Joženu Kubíka. Zachycoval ale i děti a prosté vesničany, přičemž hlavním cílem se stalo zachycení duševního rozpoložení portrétovaných osob. Jeho restaurátorské dílo zahrnuje například triptych stropu sněmovního sálu v kroměřížském zámku, fresky v knihovně a refektáři v klášteře Hradisko v Olomouci, nástěnné malby v lékárně v Uherském Hradišti či trojice oltářních obrazů v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Kokorách. Také restauroval ve veltruském zámku sál Marie Teresie. Věnoval se také například opravě stropu Karlínského a Smetanova divadla v Praze, byl hlavním restaurátorem nástěnných maleb ve Valdštejnském paláci.


Absolvoval řadu výstav například - Jízdárna Pražského hradu, Praha, 1. pražský salon, Bruselský pavilon, Praha, 2. pražský salón (obrazů, soch a grafik), Dům U Hybernů, Praha, Restaurátorské umění 1948-1988, Mánes, Praha, Dům umění města Brna, Brno (Brno-město), Uherské Hradiště, Hodonín, Veselí nad Lužnicí (Tábor) atd.
 

 


VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,

1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců,

1998, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997 (I. A - Č).

Jméno autora: Benedík Karel ( 6.11.1923 - 17.1.1997
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení