POUTNÍ KAPLE PANNY MARIE V ROZTĚŽI U KUTNÉ HORY - NEZNÁMÝ AUTOR

POUTNÍ KAPLE PANNY MARIE V ROZTĚŽI U KUTNÉ HORY - NEZNÁMÝ AUTOR

 

1390 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 24. 7. 2024

Jméno autora: Neznámý autor


OBRAZ - POUTNÍ KAPLE PANNY MARIE V ROZTĚŽI U KUTNÉ HORY SE ZÁZRAČNÝM PRAMENEM VYTÉKAJÍCÍM ZE SVAHU PŘED KAPLÍ.


KAPLE PANNY MARIE V ROZTĚŽI

Poutní kaple Panny Marie se nachází 6 km jihozápadně od Kutné Hory mezi malými obcemi Roztěž a Nová Lhota na západním břehu vodní nádrže Vrcholice.

Dle staré tradice stával v 18. století na místě dnešní kaple hlohový keř s obrázkem Panny Marie Pomocné nad pramenem pitné vody s údajně léčivými účinky. Kolem r. 1820 zde byla vystavěna dnešní prostá empírová kaple s obdélníkovým půdorysem s půlkruhovým kněžištěm. Z vnitřního vybavení si zaslouží pozornost především milostný obraz Panny Marie Pomocné přinesený sem ze zrušené jezuitské koleje v Kutné Hoře. V blízkosti kaple za lesíkem stojí budova bývalých lázní. nedaleké Roztěži se nachází zámek původně z roku 1669 ( přestavba v letech 1826 a 1911 ) s barokní kaplí.

Převzato z knihy Poutní místa v Čechách, vydalo nakladatelství Debora v roce 1995.


ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 35 CM X 26 CM, RÁM JE ÚZKÝ, ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. ZŘEJMĚ PASTEL NA PAPÍŘE. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.


OBRAZ BYL NAMALOVÁN ODHADEM V LETECH 1950-70.


BUDE PERFEKTNÍ DEKORACÍ VAŠICH PROSTOR.

Jméno autora: Neznámý autor
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení