SMIŘICE - U LABE - NEBESKÝ EDUARD

SMIŘICE - U LABE - NEBESKÝ EDUARD

 

4990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 24. 7. 2024

Jméno autora: Nebeský Eduard
( 13.3.1895 - 31.3.1968 )

 

VELKÝ OBRAZ - SMIŘICE - U LABE. SIGNOVÁN A DATOVÁN VLEVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE MALÍŘ EDUARD NEBESKÝ.


ROZMĚRY RÁMU CCA 75 CM X 62 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. KOMBINOVANÁ TECHNIKA - ZŘEJMĚ AKVAREL A BĚLOBA NA KARTONU ČI PAPÍŘE. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.


OBRAZ BYL NAMALOVÁN V ROCE 1959.


POKUD CHCETE KVALITU BUDETE SPOKOJENI. DOBRÁ INVESTICE DO UMĚNÍ. ORIGINALITU PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ. BUDE ŠPERKEM VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ VAŠICH PROSTOR.

 

 

 

Eduard Nebeský

 

 

* 13.3.1895

 

 

+ 31.3.1968

 

 

Vystudoval práva a většinu života byl zaměstnán jako inspektor Československých drah na ředitelství v Hradci Králové. Penzijní léta prožíval ve Smiřicích, kde volný čas trávil malováním. Nejčastějším námětem jeho obrazů - akvarelů byla krajina kolem Labe.

 

Ke konci 50. let začal spolupracovat s loutkářským souborem ve Smiřicích jako výtvarník. Podílel se především na tvorbě scénických dekorací.

 

Byl autorem a také realizátorem návrhů loutek a scény pro nejúspěšnější smiřickou inscenaci - Generálskou operku. Protože ovládal italštinu, pomáhal připravovat turné s touto hrou po severní Itálii.

 

Trvalou památkou je série ručně malovaných plakátů. Řadu z nich po úpravě využívá soubor k propagaci loutkových představení doposud.  

Jméno autora: Nebeský Eduard ( 13.3.1895 - 31.3.1968 )
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení