LUŽICKÉ HORY S HOCHWALDEM - TOMAN KAREL

LUŽICKÉ HORY S HOCHWALDEM - TOMAN KAREL

 

14990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Toman Karel
( 1888 - ? )

 

 

OBRAZ - LUŽICKÉ HORY S HOCHWALDEM. SIGNOVÁN A TECHNIKA VLEVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE CENĚNÝ A VYHLEDÁVANÝ MALÍŘ KAREL TOMAN. RARITNÍ JE VELIKOST TOHOTO AKVARELU, VĚTŠÍ JSEM DOSUD OD TOHOTO AUTORA NEVIDĚL, VĚTŠINA OBRAZŮ CO JE OD NĚJ BĚŽNĚ NA TRHU S UMĚNÍM V PRODEJI JE VE VELIKOSTI 30 X 40 CM AŽ MAXIMÁLNĚ 60 X 50 CM. TOMANŮV TYPICKÝ STYL ZOBRAZENÍ KRAJINY POMOCÍ TUŽE A AKVARELU. JEHO DÍLA JSOU VELMI OBLÍBENA A ČASTO SE OBJEVUJÍ V AUKCÍCH.

 

 

Toman Karel (*1888- )


malíř a grafik, narodil se v Příboře, grafice se vyučil v Gorici, žil v Prostějově. Věnoval se zejména malbě krajin, kostelů a pohledů na moravská města, ranná umělecká tvorba byla spojena s Užgorodem, byl členem Spolku výtvarných umělců v Užgorodě a členem Spolku nezávislých umělců v Praze.
 

 

ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU ÚCTYHODNÝCH CCA 115 CM X 86 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. TUŽ A AKVAREL NA PAPÍŘE. OBRAZ JE ZASKLENÝ. OBRAZ NESE STOPY STÁŘÍ - NÁLEZOVÝ STAV - NEČIŠTĚN, NA PAPÍŘE MÍSTY ODĚRKY. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO. FOTEK JE MAXIMÁLNÍ MOŽNÉ MNOŽSTVÍ - VE VĚTŠÍM ROZLIŠENÍ, TAK SI PROSÍM FOTKY ŘÁDNĚ PROHLÉDNĚTE.OBRAZ BYL NAMALOVÁN PŘIBLIŽNĚ V 20-30TÝCH LETECH 20. STOLETÍ.

 


VÝBORNÁ INVESTICE DO UMĚNÍ.

 


DÍLO TAKTO KVALITNÍHO MALÍŘE BUDE ZŘEJMĚ ČASEM STÁLE STOUPAT NA CENĚ, NAVÍC BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ A DOMINANTOU VAŠICH PROSTOR. ORIGINALITU DÍLA PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ. 

 

 

 

Lužické hory

 

Lužické hory (německy Lausitzer Gebirge) jsou geomorfologický celek a nevelké pohoří na severu Česka, vymezené ve směru od západu Děčínskou vrchovinou a Ještědsko-kozákovským hřbetem na východě. Na jihu ohraničuje Lužické hory Ralská pahorkatina a České středohoří, na severu Žitavská pánev a Šluknovská pahorkatina. Německá část se nazývá Zittauer Gebirge (Žitavské hory).

Hlavní hřeben Lužických hor - Lužický hřbet - probíhá jižně od Lužické poruchy od vrchu Spravedlnost po Horní Sedlo. tvoří jej jednotlivé znělcové a trachytové, vzácně i čedičové kupy spojené do zřetelného hřebene. Druhou podřízenou částí je Kytlická hornatina.

Geologicky jsou Lužické hory tvořeny hlavně svrchněkřídovýmí pískovci, kterými v třetihorách na četných místech proniklo žhavé magma, které utuhlo ve formě znělcových a čedičových hornin.

 

 

Hvozd (německy Hochwald) je výrazný znělcový hřbet (749,3 m) se dvěma vrcholy v Lužických horách na hranicích s Německem. Je pátým nejvyšším vrcholem Lužických hor. Roku 1879 byla na vrchu, přímo na hraniční čáře postavena přírodovědným spolkem Globus ze Žitavy dřevěná rozhledna vysoká 10 metrů. Pojmenovali ji Karolinina rozhledna. Na severním vrcholu, na německé straně byla postavena kamenná. Je vysoká 25 metrů a byla otevřena v roce 1892.

Jméno autora: Toman Karel ( 1888 - ? )

Alternativní produkty

Přihlášení