MĚSTO TÁBOR - ČELKOVICE - STAINOCHR (ŠTAINOCHR) JOSEF

MĚSTO TÁBOR - ČELKOVICE - STAINOCHR (ŠTAINOCHR) JOSEF

 

8990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Stainochr / též Štainochr či Steinochr / Josef
( 19.3.1899 - 20.6.2003 )

 

 

OBRAZ - MĚSTO TÁBOR - ČELKOVICE. SIGNOVÁN A DATOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE CENĚNÝ A VYHLEDÁVANÝ MALÍŘ JOSEF STAINOCHR TÉŽ ŠTAINOCHR ČI STEINOCHR.

 

 

Čelkovice

 

jsou místní částí města Tábor, původně to byla samostatná obec. Čelkovice se nacházejí v údolí na levém břehu Lužnice jižně od na protějším břehu ležící části města Tábor ( zejména Staré město, Parkány), části spojuje silniční most. Obytná zástavba vede údolím v délce cca 1350 m a šířce cca 450 m v příbřežní rovině a ve svahu (kóta 444 m n.m.).

 

 

ROZMĚRY RÁMU CCA 87 CM X 67 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OLEJ NA KARTONU ČI NA MALÍŘSKÉ LEPENCE. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.


OBRAZ BYL NAMALOVÁN V ROCE 1946.


POKUD CHCETE KVALITU, URČITĚ BUDETE SPOKOJENI. JEDNÁ SE O KVALITNÍ DÍLO CENĚNÉHO A VYHLEDÁVANÉHO MALÍŘE, TEDY O VÝBORNOU INVESTICI. ORIGINALITU PLNĚ GARANTUJI VRÁCENÍM PENĚZ. BUDE ŠPERKEM VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ VAŠICH PROSTOR.

 

 

 

Stainochr (Štainochr) též Steinochr Josef

 

 

* 19.3.1899 Nové Dvory, Dolní Hořice (Tábor)

 

 

+ 20.6.2003 Tábor

 


malířství, sochařství

 

 

Akademický malíř a sochař, narozen 19. 3. 1899 v Novém Dvoře u Pacova. Studium 1916 - 1925 na Akademii výtvarných umění v Praze byl žákem profesorů Josefa Loukoty, Jakuba Obrovského a Vratislava Nechleby. Vytvářel kresby uhlem a pastelem, dále portrétní a figurální malbu, krajiny a zátiší.

 

Je zakladatel Jihočeského výtvarného salonu při Sdružení jihočeských výtvarníků. Vystavoval na kolektivních výstavách 1938 - 1950 - například 1940/12/01 - 1941/01/05 Národ svým výtvarným umělcům, Praha (Hlavní město Praha). Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách, například v Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně či v Alšově jihočeské galerii v Hluboké nad Vltavou.

 

Po nástupu komunistického režimu musel přestat vystavovat. 17. listopadu 1954 byl zatčen a ve vykonstruovaném procesu odsouzen na deset let vězení. Jeho manželka se po dobu jeho věznění musela sama starat o tři děti a slepého otce. Po propuštění pracoval až do svých devadesáti let jako vrátný.

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž),

 

2005, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005 (XV. St - Šam).

Jméno autora: Stainochr ( též Štainochr či Steinochr) Josef ( 19.3.1899 - ? )
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení