BASET - ZÁTIŠÍ S BASETEM - MIKYŠKA RUDOLF

BASET - ZÁTIŠÍ S BASETEM - MIKYŠKA RUDOLF

 

9890 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Mikyška Rudolf
( 5.1.1948 - 3.11.2012 )

 

OBRAZ - BASET - ZÁTIŠÍ S BASETEM. SIGNOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE CENĚNÝ A VYHLEDÁVANÝ MALÍŘ RUDOLF MIKYŠKA.

 


Baset


Basset Hound

 

Dnešní Baset je původem potomek francouzských basetů, kteří byli v Anglii kříženi s bloodhoundem.

 

Původně byl nasazován v malých smečkách na lov zajíců v těžko přístupném terénu a hustém podrostu. Baset běží hlasitě po stopě, na které využívá svůj výborný čich. Je vytrvalý, ostražitý a při dohledávání se věrně drží stopy. Bohužel, jako módní pes má Baset přehnaně volnou kůži, je příliš těžký, obtloustlý, a proto pro lov jen málo vhodný. Je to baset s velkým a mohutným tělem na příliš krátkých končetinách.

 

Co se týče charakteru, má Baset mírnou povahu, není agresivní ani bojácný. Chová se ke svému okolí přátelsky, ale jako samostatný a cílevědomý lovec je i tvrdohlavý a sebevědomý.

 

Baset je vhodným psem pro lidi, kteří nevyvíjejí příliš aktivity a vyhovuje jim pes, kterému nebudou muset vymýšlet zaměstnání a ani od něj nebudou očekávat přílišnou poslušnost. Je to pes, který dělá vše jako zpomalený film. Musíme jej pověřovat různými vyhledávacími úkoly, popřípadě jinými pracemi. Baset vyžaduje po svém chovateli důslednou výchovu, ovšem stejně poslechne jen tehdy, je-li to v souladu s jeho zájmy.

 

 

ROZMĚRY RÁMU CCA 51 CM X 44 CM, RÁM JE ÚZKÝ, DŘEVĚNÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. AKRYL NA PLÁTNĚ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.


OBRAZ BYL NAMALOVÁN PŘIBLIŽNĚ V 90TÝCH LETECH 20. STOLETÍ.


POKUD CHCETE KVALITU, URČITĚ BUDETE SPOKOJENI. JEDNÁ SE O KVALITNÍ DÍLO CENĚNÉHO A VYHLEDÁVANÉHO MALÍŘE, TEDY O VÝBORNOU INVESTICI.


V PRODEJI MÁM MOMENTÁLNĚ VÍCE OBRAZŮ OD RUDOLFA MIKYŠKY, VŠECHNY POCHÁZEJÍ Z POZŮSTALOSTI PŘÍMO OD JEHO DĚTÍ, PŮVOD A ORIGINALITA JE TEDY PLNĚ ZARUČENA.


BUDE ŠPERKEM VAŠÍ SBÍRKY ÚŽASNOU DEKORACÍ A DOMINANTOU VAŠICH PROSTOR.

 

 

 

Mikyška Rudolf

 


* 5.1.1948 Praha

 

 

+ 3.11.2012

 

 

grafika (užitá), grafika, malířství, ilustrace, plakátová tvorba

 

 

Studium - škola bytové tvorby - 1966, 1972 Střední odborná škola výtvarná (Výtvarná škola Václava Hollara), Praha. Členem skupin - Český fond výtvarných umění (ČFVU), Asociace užité grafiky (AUG).

 

Od roku 1981 absolvoval velkou řadu výstav v ČR i v zahraničí například: 1981/07/09 - 1981/09/06 Oborová výstava užité grafiky, Galerie Jaroslava Fragnera, Praha nebo 1982/03 - 1982/04 Výtvarní umělci Mostecku. Výstava obrazů, grafiky a plakátů z celostátní výtvarné soutěže k 50. výročí Velké mostecké stávky, Výstavní síň výtvarného umění, Most, Litvínov, Ústí nad Labem, Praha, jeho díla byla vystavována také v řadě galerií - například TOUCHSTONE Fine Art USA, 1999 New York, 2001 Severní Carolina, 2001-3 Mc Kinsley Company Inc. CZ, 2003 Čs stavební spořitelna Praha, 2004 club Mánes Praha, 2004 Pyramida Praha, 2004 Galerie Café Praha, 2005 studio Isabelle Praha, 2005 galerie Pod radnicí, MÚ Praha 3, 2005 galerie Vltavín - aukční síň Praha, 2007 galerie Pod radnicí, MÚ Praha 3, 2007 galerie Café Praha, 2008 galerie Chodovská Tvrz Praha, 2010 galerie Pod radnicí, MÚ Praha 3 atd.

 

Obdržel řadu ocenění: 100 let Národního divadla /2. cena 1972/, světová odborná federace /2.cena 1979/, cena UNESCO za plakát /1983/ "Aňo del XXX Aniversario del Moncada".

 

Také ilustroval, vytvořil například ilustrace pro knihu psychologa Petra Weise Sex (1991).

 

Jeho díla jsou zastoupena v mnoha českých i světových sbírkách například: ČR, Polsko - Leszno, Belgie - Gent, Švýcarsko - Zurich.

 

 

Ve svých dílech se rád inspiroval například Giuseppem Arcimboldem či Tintorettem. Novinářka Olga Szymanská o něm kdysi napsala "Neodmyslitelný klobouk, pod ním zkoumavý mlčenlivý pohled, typický plnovous s ústy, která většinou mlčí. A promluví-li, tedy k výtvarným problémům a závažným společenským tématům. Nebo, s laskavou ironií, ke kamarádům – výtvarníkům a dalším umělcům, učencům, zkrátka „inteligenci“ na terase malé žižkovské kavárny Kaaby, která všechny přitahuje jako magnet…" více se dočtete například zde...

 

 

Kreslený film Jana Svěráka, Jana Mimry a výtvarníka Rudolfa Mikyšky "Narostl mu hřebínek" - pro pobavení můžete shlédnout krátký kreslený film na kterém v 80. letech výtvarně spolupracoval (vytvořil kreslené postavičky a objekty) s režiséry Janem Mimrou a Janem Svěrákem - podívejte se zde...

 

 

V roce 2002 učinkoval jako host v benefici Honzy Vyčítala - můžete se podívat zde...

 

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

 

1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,

 

2002, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2002 (VIII. Man - Miž),

 

2006, Absolventi: Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě 1991 - 2006 (Graduates; Institute of Creative Photography FPF Silesian University in Opava 1991 - 2006), Slezská univerzita, Opava.

Jméno autora: Mikyška Rudolf ( 5.1.1948 - 3.11.2012 )

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení