MALHOŠŤ U SKUTČE - PEŘINA VLASTIMIL

MALHOŠŤ U SKUTČE - PEŘINA VLASTIMIL

 

4990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Peřina Vlastimil

 

OBRAZ - MALHOŠŤ U SKUTČE. OSOBITÝ IMPRESIONISTICKÝ STYL MALBY. AUTOREM JE VÝTVARNÍK VLASTIMIL PEŘINA. S OBLIBOU ZTVÁRŇOVAL KRAJINU V OKOLÍ SKUTČE.

 

 

MALHOŠŤ (u Skutče)

 

Dva kilometry východně od Skutče se nachází přírodní rezervace Malhošť zajímavá především svými skalními výchozy. Skalní výchozy samotné Malhoště tvoří cenomanské pískovce, v nichž jsou patrné hrubozrnné slepence s křemennými oblázky o průměrné velikosti tří centimetrů. Tyto pískovce jsou ještě starší - až devadesát osm milionů let. Menší převisy a kukaňovité výklenky či jiné rozmanité členité tvary jsou tvořeny vyvětráváním méně soudržných sedimentů. Jámy, patrné v plošině nad výchozy, jsou zbytky někdejší těžby pískovce. K usazování sedimentů, z nichž jsou tvořeny tyto skalní výchozy, došlo v cenomanu. Kvůli globálnímu vzestupu mořské hladiny došlo k zaplavení níže položených oblastí. Vodou nepokryto zůstalo tehdy pouze 18% zemského povrchu.  Na druhé straně cesty, jižně od skalních výchozů, se vlévá jeden z přítoků Anenského potoka do uměle vytvořeného Jezírka. V korytě potoka lze pozorovat výchozy kontaktně metamorfovaných hornin usazených ve spodním devonu před čtyřmi sty miliony lety.

 

 

ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 66 CM X 54 CM, RÁM JE MOHUTNÝ, ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OLEJ NA KARTONU. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.

 

 

OBRAZ BYL NAMALOVÁN PŘIBLIŽNĚ V 50TÝCH LETECH 20. STOLETÍ - STANOVENO DLE OSTATNÍCH OBRAZŮ OD TOHOTO AUTORA KTERÉ MÁM V PRODEJI.

 


POKUD CHCETE KVALITU BUDETE SPOKOJENI. BUDE ŠPERKEM VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ KAŽDÉHO PROSTORU.
 

Jméno autora: Peřina Vlastimil
Typ: Malíři Vysočiny
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení