SKALKA - IMPRESE - SIGNOVÁN

SKALKA - IMPRESE - SIGNOVÁN

 

3990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 24. 7. 2024

Jméno autora: Signován

 

 

 

OBRAZ - SKALKA. SIGNOVÁN A DATOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. OSOBITÝ STYL MALBY V IMPRESIONISTICKÉM POJETÍ. ZEZADU OBRAZU JE NAPSÁN TUŽKOU NÁZEV DÍLA SKALKA A DATUM 4.10.1994 - VIZ FOTO.


NAŠEL JSEM DVĚ OBCE S JMÉNEM SKALKA, ZŘEJMĚ TO TEDY BUDE KRAJINA Z OKOLÍ JEDNÉ Z NICH, POKUD BY JSTE NĚKDO POZNAL, JAKÉ MÍSTO JE ZOBRAZENO NA OBRAZU, BUDU MOC RÁD, KDYŽ MI TO NAPÍŠETE E-MAILEM.

 

 

Skalka (okres Prostějov)

 

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1550. Obec je proslulá svými lázněmi. Byly postaveny v roce 1928 k využití vyvěrajících pramenů alkalicko-sirnaté vody, jejíž chemické složení je ojedinělé. Prameny jsou využívány k léčebným koupelím a pitným kůrám, jejich příznivý účinek se projevuje především při léčbě chorob revmatického charakteru, cukrovky, vodnatelnosti, poruch trávení, tvrdnutí jater, problémy se štítnou žlázou atd.

 

Skalka (okres Hodonín)

 

obec v okrese Hodonín v Jihomoravském kraji, 7 km severovýchodně od Kyjova na Skaleckém potoku. V roce 2013 zde žilo kolem 170 obyvatel. Obec se dělí na 5 částí: Dědina, Pod Skalú, Drahy, Za Humny a Za Kaplí. Název obce je odvozen od pískovcové skály s nadmořskou výškou 308 m n. m. Od roku 2000 je členem mikroregionu Podchřibí. Ve znaku je vlevo nahoře hrozen na zeleném poli, vpravo dole bílá skála na modrém poli (symbolizující Skalecký potok). První písemná zmínka o obci pochází z roku 1318, kdy Jan Lucemburský potvrdil její držení Janovi z Hradce. Z něj přešla Skalka do majetku olomouckého biskupství, které ji udělovalo jako léno.

 

 

ROZMĚRY RÁMU CCA 60 CM X 50 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. PASTÓZNÍ OLEJ NA PLÁTNĚ. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.

 

 

OBRAZ BYL NAMALOVÁN V ROCE 1944.

 


POKUD CHCETE KVALITU BUDETE SPOKOJENI. BUDE ŠPERKEM VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ KAŽDÉHO PROSTORU.
 

Jméno autora: Signován
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení