TŘEŠŇOVEC NA VYSOČINĚ - SIGNOVÁN

TŘEŠŇOVEC NA VYSOČINĚ - SIGNOVÁN

 

2990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 2. 11. 2021

Jméno autora: Signován

 

OBRAZ - TŘEŠŇOVEC NA VYSOČINĚ. SIGNOVÁN A DATOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. OSOBITÝ PRECIZNÍ STYL MALBY SE SMYSLEM PRO DETAIL. ZEZADU OBRAZU JE NAPSÁN TUŽKOU NÁZEV DÍLA - VIZ FOTO.

 

 

Horní Třešňovec

 

Horní Třešňovec (německy Ober Johnsdorf) je obec v okrese Ústí nad Orlicí. Je dlouhá přibližně 3 km a nachází se 4 km na sever od Lanškrouna. Pramení zde Třešňovecký potok, který v Lanškrouně vtéká do Ostrovského potoka a dále Moravské Sázavy.

 

První písemná zmínka o Třešňovci (Jansdorf) pochází z roku 1304 z donační listiny krále Václava II., kterou daroval Lanškrounsko Zbraslavskému klášteru. Tehdejší podoba jména vesnice je typicky kolonizační a vychází z osobního jména lokátora obce. Třešňovec byl tehdy jedinou vsí, která se až začátkem 16. století začala rozlišovat na horní a dolní část, přičemž Dolní Třešňovec byl řazen spíše k předměstí lanškrounskému.

 

Jednou z prvních zmínek, která rozlišuje Horní a Dolní Třešňovec je listina z roku 1509, která dokazuje že Horní Třešňovec měl již svou vlastní rychtu a omezenou obecní samosprávu.

 

 

Dolní Třešňovec (německy Nieder Johnsdorf) je původní německá obec založená v roce 1332. Na severu navazuje na Horní Třešňovec a na jihu je připojen k Lanškrounu, jehož je místní částí.

 

 

 

ROZMĚRY RÁMU CCA 43 CM X 38 CM, RÁM JE ÚZKÝ, ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OLEJ ČI TEMPERA NA TVRDÉM PAPÍŘE ČI KARTONU. UPROSTŘED NAHOŘE LEHKÉ NATRŽENÍ. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.

 

 

OBRAZ BYL NAMALOVÁN V ROCE 1960.

 


BUDE ŠPERKEM VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ KAŽDÉHO PROSTORU.

Jméno autora: Signován
Typ: Malíři Vysočiny

Přihlášení