PARDUBICE - MOST PŘES HALDU - HABART JOSEF

PARDUBICE - MOST PŘES HALDU - HABART JOSEF

 

4990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Habart Josef
( 2.11.1906 - ? )

 

OBRAZ - PARDUBICE - MOST PŘES HALDU. SIGNOVÁN A DATOVÁN - VLEVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE MALÍŘ JOSEF HABART. ZEZADU OBRAZU JE NÁZEV "MOST PŘES HALDU" - VIZ FOTO.

 

 

Halda (kanál)


Halda je umělý, cca 10 km dlouhý pardubický kanál z roku 1495, který sloužil jako náhon pro Winternitzovy mlýny. Přestože Labe a Chrudimka tečou asi 20 metrů od mlýnů, nemají dostatečný spád pro pohon sádek a mlýnů (např. Duškův mlýn v ulici Mezi mosty, mlýn Na valše nebo mlýn Hrkačna) a pro sádky nebylo možno použít málo kvalitní vodu z Labe, musel být vybudován umělý kanál využívající jednoho z přítoku Labe, říčky Loučná nedaleko Sezemic. Vynikající technické dílo má minimální spád jen 0,5 m výškového rozdílu začátku oproti ústí.

 

 

ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 62 CM X 48 CM, RÁM JE ZŘEJMĚ PŮVODNÍ, ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OLEJ NA PŘEKLIŽCE. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.
 

 

OBRAZ BYL NAMALOVÁN V ROCE 1931.


BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ VAŠICH PROSTOR. ORIGINALITU PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

 

 

 

Habart Josef

 


* 2.11.1906 Pardubice

 


malířství (krajina)
 

 

 

Studoval soukromě krajinářství u profesora Šíra a malíře V. Veselého. Studijní cesty - Francie, Německo, Slovensko a Podkarpatská Rus.

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1983, Výtvarní umělci jihovýchodních Čech (Stručný přehled životopisných dat malířů, sochařů a grafiků Jihovýchodních Čech. Rodáků i těch, kteří zde kratší či delší dobu žili nebo zde hledali náměty a inspiraci pro svojí tvorbu.), Východočeská galerie v Pardubicích,

 

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (I. díl; A - K),

 

1999, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1999 (III. H).

Jméno autora: Habart Josef ( 2.11.1906 - ? )
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení