STÁRKOV - LIVOROVÁ

STÁRKOV - LIVOROVÁ

 

2990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 2. 11. 2021

Jméno autora: Livorová

 

 

OBRAZ - STÁRKOV. SIGNOVÁN, NÁZEV DÍLA I DATOVÁN VLEVO DOLE - VIZ FOTO. AUTORKOU JE MALÍŘKA LIVOROVÁ. PRAVDĚPODOBNĚ SE JEDNÁ O DCERU ZNÁMÉHO MALÍŘE RUDOLFA LIVORY ( 25.4.1884 - 1.1.1958 ). MĚL DVĚ DCERY, KTERÉ SE ÚSPĚŠNĚ VĚNOVALY MALÍŘSTVÍ.

 

 

Stárkov


okres Náchod, Královéhradecký kraj

 

Obec v údolí potoka Dřevíč pod Jestřebími horami prvně zmíněna r. 1250, povýšena na město roku 1573, status města obnoven roku 2007.

 

Město Stárkov leží v západní polovině broumovského výběžku v turisticky, geologicky i historicky velmi zajímavé oblasti. Ze všech stran je obklopen lesy, poli a loukami. Stárkov se nachází v CHKO Broumovsko.

 

O prvním osídlení Stárkova máme jen kusé zprávy, kolem roku 1250 stála na nedalekém Zámeckém kopci stárkovská tvrz. Roku 1573 byl Stárkov povýšen na město s hrdelním právem byl mu udělen znak. V té době byl Stárkov centrem zdejšího panství.

 

Přírodní zajímavosti v nejbližším okolí

 

Stárkovské bučiny – evropsky významná lokalita a II. zóna CHKO Broumovsko – unikátní komplex květnatých bučin a místy suťových lesů a luk, s Trpasličí roklí a překrásnou vyhlídkou z Vysokého kamene na Orlické a Jestřebí hory a horu Turov.


Říčky Dřevíč (Olšavka) a Jívka jako součást evropsky významné lokality Metuje a Dřevíč, vyhlášené na ochranu mihule potoční - jedna z nejvýznamnějších oblastí jejího výskytu v rámci celé ČR.


Meandry potoka Jívky, na jaře zdobené koberci bledulí, které se jen tak někde nevidí rokle u Vysokého kamene.

 

 

CELKOVÉ ROZMĚRY CCA 37 CM X 34 CM. AKVAREL NA PAPÍŘE. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.


OBRAZ BYL NAMALOVÁN V ROCE 1981.


POKUD CHCETE KVALITU BUDETE SPOKOJENI. BUDE ŠPERKEM VAŠÍ SBÍRKY A ÚŽASNOU DEKORACÍ VAŠICH PROSTOR.

Jméno autora: Livorová

Přihlášení