ORCHIDEA - POSTUPA LADISLAV

ORCHIDEA - POSTUPA LADISLAV

 

7990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 24. 7. 2024

Jméno autora: Postupa Ladislav
( 21.9.1929 - 14.5.2016 )

 

 

OBRAZ - ORCHIDEA. ZEZADU OBRAZU JE AUTORSKÝ ŠTÍTEK KDE JE UVEDEN AUTOR, NÁZEV OBRAZU, VELIKOST, TECHNIKA, RAZÍTKO Z DÍLA ATD. - VŠE VIZ FOTO. AUTOREM JE NEDÁVNO ZESNULÝ, V POSLEDNÍ DOBĚ VELMI VYHLEDÁVANÝ A CENĚNÝ FOTOGRAF A GRAFIK LADISLAV POSTUPA.


CELKOVÉ ROZMĚRY CCA 45 CM X 45 CM. "FOTOGRAFICKÁ GRAFIKA" NA SILNÉ DESCE. MÍSTY ODĚRKY A OTLUKY A JAKÉSI FLEKY NA ČLENÍ STRANĚ ( NEZKOUŠEL JSEM JE ČISTIT ), Z TOHO DŮVODU O NĚCO NIŽŠÍ CENA. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.

 

 

OBRAZ JE Z ROKU 1994.

 


JEDNÁ SE O DÍLO VYHLEDÁVANÉHO A CENĚNÉHO AUTORA, TEDY O VÝBORNOU INVESTICI, DÍLO TÉTO KVALITY BUDE S VELKOU PRAVDĚPODOBNOSTÍ ČASEM DÁLE STOUPAT NA CENĚ. JEHO DÍLA JSOU ZASTOUPENA I V DŮLEŽITÝCH ZAHRANIČNÍCH SBÍRKÁCH VE FRANCII, VELKÉ BRITÁNII A USA ATD.

 


ZA ORIGINALITU DÍLA PLNĚ RUČÍM VRÁCENÍM PENĚZ.

 


BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE, ÚŽASNOU DEKORACÍ A DOMINANTOU KAŽDÉHO PROSTORU.
 

 


Postupa Ladislav
 

 

* 21.9.1929 Náchod

 

+ 14.5.2016 Liberec
 

 

grafik, výtvarník, fotograf
 


Ladislav Postupa se narodil v roce 1929 v Náchodě, po absolvování Vyšší průmyslové školy stavební v Liberci pracoval jako projektant. První fotografie uveřejnil v roce 1959. V roce 1962 se spolupodílel na založení Studia výtvarné fotografie v Liberci. V tomto období se prezentoval tvorbou, která souzněla s oblibou strukturalismu v soudobém výtvarném umění, ale i se surrealismem a dadaismem. Zejména dadaistický přístup k tvorbě, používání „nalezených objektů“, vyjmutí věci z jejího obvyklého kontextu a její následné vložení do kontextu zcela nového a nečekaného přinesly Ladislavu Postupovi všeobecné uznání a zařadily jej mezi takové tvůrce, jako byla Emila Medková a Vilém Reichmann.

V 70. letech uplatňoval fotografii ve společenských interiérech s využitím svého patentu na povrchovou úpravu fotografií. (Patent umožňuje fotografický obraz ustálit na deskách s povrchovou konzervační a antireflexní úpravou. Fotografie tak může být využita jako nástěnný obraz.) Další realizovaný patent souvisel s aplikací fotografie v nábytkovém designu. Poté se Ladislav Postupa zabýval svéráznou kategorií fotografické grafiky, která zdůrazňovala grafické vyznění díla. V posledních desetiletích se opět vrátil k surrealismem ovlivněné tvorbě, v níž kombinuje několik záběrů do nových obrazů nebo vkládá izolovaným předmětům symbolický význam. Tento význam často nese existenciální podtext a zdůrazňuje filozofické zaměření díla, klíčem k jeho porozumění se stává stručný název. Zvláštní napětí mezi názvem a dílem, hledání znakovosti a shrnujícího vyjádření způsobuje, že se práce Ladislava Postupy stávají rozpoznatelné na první pohled.

Ladislav Postupa byl několikrát zařazen mezi fotografy světového významu, jeho práce byla prezentována na mnoha skupinových i samostatných výstavách nejen v Čechách, ale i v zahraničí. Svými díly je zastoupen v předních českých i světových sbírkách. První souborná výstava tohoto autora v Oblastní galerii Liberec připomene nejdůležitější díla, která vznikla od šedesátých let 20. století až do současnosti.

ZDROJ: Oblastní galerie v LiberciVÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:


1972, Fárová Anna , Současná fotografie v Československu, Obelisk, nakladatelství umění a architektury, Praha

1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,

1987, Dufek Antonín , Černobílá fotografie, Odeon, nakladatelství krásné literatury a umění, n. p., Praha

1993, Encyklopedie českých a slovenských fotografů,

1995, Nová encyklopedie českého výtvarného umění (N-Ž),

2003, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2003 (XII. Por - Rj),

2005, Česká fotografie 20. století, Uměleckoprůmyslové museum, Praha.

Jméno autora: Postupa Ladislav ( 21.9.1929 - 14.5.2016 )
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení