MARNOST - POSTUPA LADISLAV

MARNOST - POSTUPA LADISLAV

 

9990 Kč

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 2. 11. 2021

Jméno autora: Postupa Ladislav
( 21.9.1929 - 14.5.2016 )

 

 

OBRAZ - MARNOST. "PROČ JSOU HODINY PRASKLÉ ?". "PROTOŽE JE MARNÉ ZASTAVIT ČAS". ZEZADU OBRAZU JE AUTORSKÝ ŠTÍTEK KDE JE UVEDEN AUTOR, NÁZEV OBRAZU, VELIKOST, TECHNIKA, RAZÍTKO Z DÍLA ATD. - VŠE VIZ FOTO. AUTOREM JE NEDÁVNO ZESNULÝ, V POSLEDNÍ DOBĚ VELMI VYHLEDÁVANÝ A CENĚNÝ FOTOGRAF A GRAFIK LADISLAV POSTUPA.CELKOVÉ ROZMĚRY CCA 45 CM X 45 CM. "FOTOGRAFICKÁ GRAFIKA" NA SILNÉ DESCE. MÍSTY ODĚRKY A OTLUKY. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.

 

 

OBRAZ JE Z ROKU 1994.

 


JEDNÁ SE O DÍLO VYHLEDÁVANÉHO A CENĚNÉHO AUTORA, TEDY O VÝBORNOU INVESTICI, DÍLO TÉTO KVALITY BUDE S VELKOU PRAVDĚPODOBNOSTÍ ČASEM DÁLE STOUPAT NA CENĚ. JEHO DÍLA JSOU ZASTOUPENA I V DŮLEŽITÝCH ZAHRANIČNÍCH SBÍRKÁCH VE FRANCII, VELKÉ BRITÁNII A USA ATD.

 


ZA ORIGINALITU DÍLA PLNĚ RUČÍM VRÁCENÍM PENĚZ.

 


BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE, ÚŽASNOU DEKORACÍ A DOMINANTOU KAŽDÉHO PROSTORU.

 

 

 

Postupa Ladislav

 


* 21.9.1929 Náchod

 

 

+ 14.5.2016 Liberec

 


grafik, výtvarník, fotograf

 

 

Ladislav Postupa se narodil v roce 1929 v Náchodě, po absolvování Vyšší průmyslové školy stavební v Liberci pracoval jako projektant. První fotografie uveřejnil v roce 1959. V roce 1962 se spolupodílel na založení Studia výtvarné fotografie v Liberci. V tomto období se prezentoval tvorbou, která souzněla s oblibou strukturalismu v soudobém výtvarném umění, ale i se surrealismem a dadaismem. Zejména dadaistický přístup k tvorbě, používání „nalezených objektů“, vyjmutí věci z jejího obvyklého kontextu a její následné vložení do kontextu zcela nového a nečekaného přinesly Ladislavu Postupovi všeobecné uznání a zařadily jej mezi takové tvůrce, jako byla Emila Medková a Vilém Reichmann.

 

V 70. letech uplatňoval fotografii ve společenských interiérech s využitím svého patentu na povrchovou úpravu fotografií. (Patent umožňuje fotografický obraz ustálit na deskách s povrchovou konzervační a antireflexní úpravou. Fotografie tak může být využita jako nástěnný obraz.) Další realizovaný patent souvisel s aplikací fotografie v nábytkovém designu. Poté se Ladislav Postupa zabýval svéráznou kategorií fotografické grafiky, která zdůrazňovala grafické vyznění díla. V posledních desetiletích se opět vrátil k surrealismem ovlivněné tvorbě, v níž kombinuje několik záběrů do nových obrazů nebo vkládá izolovaným předmětům symbolický význam. Tento význam často nese existenciální podtext a zdůrazňuje filozofické zaměření díla, klíčem k jeho porozumění se stává stručný název. Zvláštní napětí mezi názvem a dílem, hledání znakovosti a shrnujícího vyjádření způsobuje, že se práce Ladislava Postupy stávají rozpoznatelné na první pohled.

 

Ladislav Postupa byl několikrát zařazen mezi fotografy světového významu, jeho práce byla prezentována na mnoha skupinových i samostatných výstavách nejen v Čechách, ale i v zahraničí. Svými díly je zastoupen v předních českých i světových sbírkách. První souborná výstava tohoto autora v Oblastní galerii Liberec připomene nejdůležitější díla, která vznikla od šedesátých let 20. století až do současnosti.

ZDROJ: Oblastní galerie v Liberci 

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1972, Fárová Anna , Současná fotografie v Československu, Obelisk, nakladatelství umění a architektury, Praha

 

1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,

 

1987, Dufek Antonín , Černobílá fotografie, Odeon, nakladatelství krásné literatury a umění, n.p., Praha

 

1993, Encyklopedie českých a slovenských fotografů,

 

1995, Nová encyklopedie českého výtvarného umění (N-Ž),

 

2003, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2003 (XII. Por - Rj),

 

2005, Česká fotografie 20. století, Uměleckoprůmyslové museum, Praha.

Jméno autora: Postupa Ladislav ( 21.9.1929 - 14.5.2016 )

Přihlášení