ZIMNÍ KRAJINA - KINDL KAREL

ZIMNÍ KRAJINA - KINDL KAREL

 

4792 Kč

5990 Kč Sleva 1198 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Kindl Karel
( 14.06.1906 - 01.06.1981 )

 

 

OBRAZ - ZIMNÍ KRAJINA. SIGNOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE VYHLEDÁVANÝ MALÍŘ KAREL KINDL. GALERIJNÍ KVALITA A VELIKOST.


POKUD BY JSTE NĚKDO POZNAL, JAKÉ MÍSTO JE NA OBRAZU ZNÁZORNĚNO, BUDU MOC RÁD, KDYŽ MI TO NAPÍŠETE E-MAILEM.

 


ROZMĚRY RÁMU CCA 82 CM X 65 CM, RÁM JE HLUBOKÝ, MOHUTNÝ, KRÁSNĚ ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OLEJ NA MALÍŘSKÉ LEPENCE ČI NA PLÁTNĚ FIXOVANÉM NA KARTONU. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.


OBRAZ BYL NAMALOVÁN ODHADEM V LETECH 1940-60.


VÝBORNÁ INVESTICE DO UMĚNÍ. ORIGINALITU PLNĚ GARANTUJI VRÁCENÍM PENĚZ. BUDE ŠPERKEM VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ VAŠICH PROSTOR.
KAREL KINDL
 

 


* 14.06.1906 Ústí nad Orlicí
 

 


+ 01.06.1981 Ústí nad Orlicí
 

 


malíř, výtvarník, jevištní výtvarník
 

 


Karel Kindl se vyučil lakýrníkem a malířem písma. Po získání tovaryšského listu v roce 1923 pracoval v otcově živnosti do roku 1948. Poté měl vlastní živnost, kterou musel v roce 1953 uzavřít. Následně pracovat v různých pozicích, např. jako obalář v Jednotě, učitel aranžování na ZŠ v Chocni a výtvarník propagace v bavlnářském závodě Perla.

Znám je především jako malíř - krajinář. Autor řady obrazů z okolí Ústí nad Orlicí, Pastvinské přehrady, ale i při turistických zájezdech například do Vysokých Tater. Jeho jméno je nerozlučně spjato s historií divadelního souboru Vicena. V letech 1926-52 odehrál na padesát rolí, 45 let působil jako jevištní mistr a je podepsán pod desítkami jevištních výprav k divadelním představením. Několik obrazů a kreseb je uloženo v Městském muzeu v Ústí nad Orlicí. Patřil také mezi aktivní členy ústeckého Klubu českých turistů. Zemřel 1. 6. 1981 v Ústí nad Orlicí.
 

Jméno autora: Kindl Karel ( 14.06.1906 - 01.06.1981 )

Alternativní produkty

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení