HRAD NA KOPCI - ŠVANDA BOHUMIL

HRAD NA KOPCI - ŠVANDA BOHUMIL

 

2840 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Švanda Bohumil
( 1897 -

Bohumil Švanda se narodil roku 1897 v Miroslavi a pak se vzápění s rodiči přestěhovali do Olešnice (okr. Blansko), kde žil se svou rodinou. Vychodil zde základní školu a odešel do Vídně, kde se vyučil malířem. Zde taky absolvoval školu Umění a dekorace. Po ukončení pracoval u firmy, která restaurovala paláce. (Schonbrunn a jiné). Po I. svět. válce se na žádost otce vrátil do Olešnice, kde vedl malířskou firmu. Ve třicátých letech jezdil s pražskou Akademií - prof. Jaroslavem Kutmanem na prázdninové malování do Českého ráje. V Listech, které redigoval prof. J. Kutman má publikován obraz. Jinak maloval obrazy, jevištní dekorace, reklamy atd.


 

STARÝ VELIKÝ OBRAZ - HRAD NA KOPCI OD MALÍŘE ŠVANDY.

 

ROZMĚRY RÁMU CCA 68 X 58 CM, RÁM JE ZŘEJMĚ PŮVODNÍ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OLEJ NA PLÁTNĚ. SIGNOVÁN ŠVANDA VLEVO DOLE - VIZ. FOTO. CELKOVÝ STAV VIZ. FOTO.

 

OBRAZ BYL NAMALOVÁN ODHADEM V LETECH 1920-1940.

Jméno autora: Švanda Bohumil ( 1897 -
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení