SMILSTVO MUŽŮ - KULHÁNEK OLDŘICH

SMILSTVO MUŽŮ - KULHÁNEK OLDŘICH

 

7990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Kulhánek Oldřich
( 26.2.1940 - 28.1.2013 )

 

 

Originální signovaný lept - Smilstvo mužů. Autorem je kvalitní malíř, grafik a ilustrátor - autor současných českých bankovek - Oldřich Kulhánek. Signován uprostřed dole - viz foto. Datován vpravo dole - viz foto.


Rozměry včetně rámu cca 29 cm x 23 cm. Obraz je adjustován do nového rámu a zasklen. Signovaný lept na papíře. Celkový stav - viz foto.

 


Obraz je z roku 1975.

 


Pokud chcete kvalitu budete spokojeni. Jedná se o dílo vyhledávaného a ceněného malíře, tedy o výbornou investici. Originalitu díla plně zaručuji vrácením peněz. Bude perlou ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací každého prostoru.



Kulhánek Oldřich

 

* 26.2.1940 Praha

 

+ 28.1.2013 Praha

 

grafik, malíř, ilustrátor


Narodil se 26. února 1940 v Praze. Výtvarná studia začal na Výtvarné škole Václava Hollara v Praze (1954 - 1958). Od roku 1958 studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v ateliéru profesora Karla Svolinského. Učednická léta strávená na škole pod jeho vedením se stala základem jeho umělecké kariéry.

 

Již krátce poté na sebe upozornil suverénní grafickou technikou, kterou zpracovával svá díla hlásící se důsledně k "nové figuraci". Ta mu také umožňovala výpověď v duchu kafkovských či orwellovských podobenství. Po okupaci se tak nutně musel dostat do konfliktu s normalizační mocí, roku 1971 byl zatčen a mj. obviněn i z hanobení Stalina.

 

Vedle volných grafických listů pracoval i na drobné grafice, významně se podílel i na ilustracích, za které (do Knihy o Faustovi) získal roku 1982 stříbrnou medaili na knižním veletrhu v Lipsku, v následujících letech pak získal ještě řadu ocenění po celém světě například 1991 4.Biennial-Exhibition of Prints, Wakayama, Japonsko, 1. cena, 1992 10. Norské Internasjonale Grafiktriennale, Zlatá medaile, 1987 17. Mezinárodní bienále Lublaň, Cena Delo, 1987 17. Mezinárodní bienále Lublaň, Cena Delo atd. atd. Absolvoval ohromné množství výstav v čechách i v zahraničí. Jeho dílo je zminováno a zmapováno v mnoha knihách, sbornících, slovnících, encyklopediích, katalozích a dalších dokumentech.

 

Užívá koláže a práce s fotografií (Vyšetřovatel, Křik, 1983), vytváří symbolické cykly (Tváře, 1982-83; Ruce, 1984-85). Již v roce 1971 získal první cenu za návrh desetikorunové bankovky, jejíž realizace však byla zakázána. Teprve v letech 1992-93 byla realizována série osmi bankovek podle Kulhánkova návrhu.

 

Byl členem mnoha skupin a sdružení výtvarníků: například Sdružení českých umělců grafiků Hollar, Český fond výtvarných umění (ČFVU) atd.

 

Jeho díla jsou zastoupena v mnoha významných sbírkách v Čechách ale i v zahraničí například: Národní galerie v Praze, Nationalmuseum Stockholm, Aumüller Druck GmbH & Co. KG, Regensburg, Centre Georges Pompidou, Paříž, Hamburger Kunsthalle, Hamburg, Harn Museum of Art, Gainesville, Florida, The Art Institute of Chicago, Chicago, Illinois, The David and Alfred Smart Gallery, Chicago, University of Chicago Law School Chicago, Stedelijk Museum, Amsterdam, Slovenská národná galéria, Bratislava, Schloss Marquardt, Postupim, Musée d´Etat Luxemburg, Bibliothéque Royale, Brussels (Bruxelles) atd. atd. atd.
 

Jméno autora: Kulhánek Oldřich ( 26.2.1940 - 28.1.2013 )
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení