LETNÍ NÁLADA U RYBNÍKA - PROŠKOVEC JOSEF

LETNÍ NÁLADA U RYBNÍKA - PROŠKOVEC JOSEF

 

2990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Proškovec Josef
( 7.12.1883 - ? )

 

 

OBRAZ - LETNÍ NÁLADA U RYBNÍKA. AUTOREM JE VYHLEDÁVANÝ MALÍŘ JOSEF PROŠKOVEC. SIGNOVÁN A DATOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO.


ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 40 CM X 35 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. OLEJ NA MALÍŘSKÉ LEPENCE. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.


OBRAZ BYL NAMALOVÁN V ROCE 1937.


BUDE PERLOU VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ VAŠICH PROSTOR.

 


DOBRÁ INVESTICE DO UMĚNÍ. DÍLO TAKTO KVALITNÍHO MALÍŘE BUDE ZŘEJMĚ ČASEM STÁLE STOUPAT NA CENĚ. ORIGINALITU DÍLA PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.

 

 

 

 

Proškovec Josef

 


* 7.12.1883 Dnešice (Plzeň-jih)

 


malířství, restaurování

 


Malíř a restaurátor v Plzni. Studia: Akademie der bildenden Künste (Akademie výtvarných umění), Vídeň (Wien), profesor Bacher, Akademie výtvarných umění, Praha, profesor Ženíšek František. Studijní pobyt v Mnichově a v Paříži. Maluje obrazy figur. a krajiny. Od roku 1908 vystavoval, například v Plzni, Rokycanech, Náchodě, Bratislavě, atd. V letech 1920 – 1922 obnovil v Plzni Alšova sgrafita.

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž),

 

2003, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2003 (XII. Por - Rj),
 

Jméno autora: Proškovec Josef ( 7.12.1883 - ? )
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení