MADONA MOŘE V ABAZII - PROCHÁZKA JARO

MADONA MOŘE V ABAZII - PROCHÁZKA JARO

 

3990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Procházka Jaro
( 22.4.1886 - 30.9.1949 )

 

OBRAZ - MADONA MOŘE V ABAZII. AUTOREM JE VYHLEDÁVANÝ A CENĚNÝ MALÍŘ JARO PROCHÁZKA. SIGNOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. NÁZEV DÍLA VLEVO DOLE - VIZ FOTO.

 


CELKOVÉ ROZMĚRY CCA 52 CM X 47 CM. BAREVNÁ LITOGRAFIE NA PAPÍŘE. S OHLEDEM NA MINIMÁLNÍ VÝSKYT TÉTO LITOGRAFIE NA TRHU S UMĚNÍM (V MINULOSTI JSEM DOHLEDAL JEDINÝ PRODEJ), NEBYLO ZŘEJMĚ VYTVOŘENO MNOHO EXEMPLÁŘŮ. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO. OBRAZ BYL VYTVOŘEN PŘIBLIŽNĚ V LETECH 1920-40.


JEDNÁ SE O DÍLO VYHLEDÁVANÉHO A CENĚNÉHO MALÍŘE, TEDY O DOBROU INVESTICI, ORIGINALITU DÍLA PLNĚ ZARUČUJI VRÁCENÍM PENĚZ.


BUDE ŠPERKEM VE VAŠÍ SBÍRCE A ÚŽASNOU DEKORACÍ VAŠICH PROSTOR.

 

 

 

Jaro Procházka

 


* 22.4.1886 Praha

 


+ 30.9.1949 Praha

 


malíř

 

 

Studoval na pražské Uměleckoprůmyslové škole u profesora Jakesche (1900–1904).

 

Pravidelně se účastnil jarních výstav v Krasoumné Jednotě, a byl to jeho rodný Vyšehrad a Podskalí, jež určily jeho dráhu jako malíře, portrétistu měst, ač byl původně figuralistou.

 

Roku 1915 studoval na Akademii výtvarných umění v Praze, jeho studia však byla přerušena I. světovou válkou, kterou prožil jako plukovní malíř. Podnikl řadu studijních cest do zahraničí - Solnohrad, Paříž, Norimberk, Jugoslávie (1925), Belgie, Holandsko, Londýn, Benátky, Bruggy...

 

Za soubor obrazů evropských měst roku 1931 obdržel výroční cenu Akademie výtvarných umění a věd. Do roku 1934 byl jednatelem Jednoty umělců výtvarných v Praze a pak výstavním komisařem. Jako člen Jednoty umělců výtvarných v Praze vystavoval na všech členských výstavách jak v Praze tak i na venkově. Největší výstavu měl roku 1936 v J. U. V. ve Voršilské ulici v Praze (160 olejomaleb, studií, kreseb a grafik). Vystavoval také ve světě - Bergen, Oslo, Kodaň.

 

Jaro Procházka byl výborný malíř městských námětů a jeho díla jsou zastoupena v mnoha významných sbírkách, např. Galerie hl. m. Prahy, Galerie města Olomouc, arcibiskupská galerie Kroměříž a ministerstva školství.

 

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1936, Kulturní adresář ČSR (Biografický slovník žijících kulturních pracovníků a pracovnic),

 

1940, Páleníček Ludvík , Výtvarné umění na Kroměřížsku a Zdounecku, Klub přátel umění,

 

1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž),

 

1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců.

Jméno autora: Procházka Jaro ( 22.4.1886 - 30.9.1949 )
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení