CHRÁM SVATÉHO ŠTĚPÁNA VÍDEŇ - BAHENSKÝ J.

CHRÁM SVATÉHO ŠTĚPÁNA VÍDEŇ - BAHENSKÝ J.

 

1990 Kč

Dostupnost: Prodáno

Jméno autora: Bahenský J.

 

 

OBRAZ - CHRÁM SVATÉHO ŠTĚPÁNA - VÍDEŇ. SIGNOVÁN A DATOVÁN VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. NÁZEV DÍLA VLEVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE J. BAHENSKÝ.


ROZMĚRY VČETNĚ RÁMU CCA 35 CM X 26 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. ZŘEJMĚ AKVAREL NA PAPÍŘE. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.


OBRAZ BYL NAMALOVÁN V ROCE 1969.


BUDE PERFEKTNÍ DEKORACÍ VAŠICH PROSTOR.

 

 

 

 

Chrám sv. Štěpána Vídeň

 

 

Chrám sv. Štěpána je symbol Vídně. Jeho stavba začala ve 12. století. Dnes je to nejvýznamnější gotická stavba v Rakousku.

 

Chrám je dlouhý 107,2 metrů a vysoký 34,2 metrů. Má čtyři věže, z nichž nejvyšší, jižní, měří 136,44 metrů. Po 343 schodech vystoupáte do místnosti pro hlásné, z níž je úchvatný výhled na město. Celkem tu visí 13 zvonů. Ten nejznámější zvon chrámu sv. Štěpána zvaný Pummerin ale najdete v severní věži vysoké 68,3 metrů. Je to druhý největší zavěšený kostelní zvon v Evropě. Na střeše chrámu jsou z barevných střešních tašek vytvořeny c. a k. dvouhlavý orel, znak města Vídně a rakouský státní znak. Vnitřní výzdoba a vybavení chrámu se v průběhu staletí až do baroka neustále měnilo.

 

Vedle několika cenných oltářů a bočních kaplí můžete obdivovat také pozoruhodný chrámový poklad: zlatem a drahokamy umělecky zdobené relikvie, monstrance, liturgické texty, knihy a roucha. Místo posledního odpočinku našlo v chrámu také několik významným osobností. Do pozoruhodného mramorového sarkofágu byl uložen císař Fridrich III. Jenom náhrobní deska váží osm tun. Ve vlastní kapli odpočívá princ Evžen Savojský. A v katakombách chrámu byl pohřben například habsburský vévoda Rudolf IV. zvaný Zakladatel, který v roce 1359 položil základní kámen nové gotické katedrály. Vedle něj mají v katakombách hrobku také vídeňští kardinálové a arcibiskupové.

 

V chrámu sv. Štěpána se každý rok konají velikonoční a adventní koncerty.

Jméno autora: Bahenský J.
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení